1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

החסיד שביקר בדובאי: "הסתובבתי שם חופשי עם הפיאות שלי"

עוד לפני שנודע על נרמול היחסים, משה קליין, חסיד ממונסי ביקר בדובאי עם הפאות שלו והשטריימל וזכה ליחס חם ואוהב. בשיחה עם 'בחדרי' הוא מספר כי הדובאים "אוהבים יהודים, אוהבים ישראלים, הייתה לי חוויה מדהימה" | כתב כאן 11 המבקר שם תיעד את בית הכנסת והת"ת

יענקי פרברכ"ז אב תש"פ 17/08/2020 07:18

תיעוד מבית הכנסת משה קליין בביקור בדובאי משה קליין בביקור בדובאי צילום: באדיבות המצולם

איחוד האמירויות, עדיין חוגגת את הסכם השלום עם ישראל. העיתונאי רועי קייס, מדסק הערבים של כאן 11, המבקר בדובאי, שידר במהדורה המרכזית, תיעוד מרגש מבית הכנסת שעשוי לגדול בגלל כמות היהודים שיגיעו למדינה המרהיבה ביופייה.

בתוך כך, ר' משה קליין ממונסי שבניו יורק, שביקר בשנה שעברה בדובאי והתרגש להתפלל בבית הכנסת המקומי, אומר ל'בחדרי חרדים' כי "מדובר במקום שאוהבים יהודים, אוהבים ישראלים, הייתה לי חוויה מדהימה", מתאר קליין בהתרגשות.

קליין מוסיף: "היום יש כבר שתי בתי כנסת, הסתובבתי שם חופשי עם הפאות שלי, כולם אמרו לי שהחלום שלהם זה להגיע לישראל".

משה קליין כבר נוסע שנים רבות למדינות ערביות שונות ומנסה לקדם שלום בין מנהיגים, ובין אנשים משפיעים. אחר כך, כשהוא חוזר מגיע ר' משה קליין לריכוזים החרדיים בחו"ל, ומספר ליהודים המקומיים את רשמיו על המקומות בהם הוא ביקר, מקומות ששם היו במשך מאות שנים ואולי אלפי שנים, ריכוז גדול מאד של יהודים, הוא מספר על ההיסטוריה היהודית, על בתי הכנסת שחלקם עדיין עומדים על תילם, וחלקם כבר לא קיימים.

"כתייר יהודי" אומר קליין בשיחה עם 'בחדרי', "אני לא מרגיש נוח באירופה, גם בגלל העבר האפל של אירופה, וגם בגלל מצב האנטישמיות היום באירופה, שם מותקפים יהודים אך ורק כי הם יהודים."

לעומת זאת, "במדינות מוסלמיות אני מרגיש הרבה יותר נוח ובטוח, כולם מאד אדיבים, אני נכנס לחנות באירלנד אני מרגיש מבטים עוינים, במדינות מוסלמיות מכבדים אנשים דתיים, וכולם מברכים אותי לשלום". כך קליין.

משה קליין עם מכובד מהאיחוד משה קליין בביקור בדובאי צילום: באדיבות המצולם

משה קליין בביקור בדובאי משה קליין בביקור בדובאי צילום: באדיבות המצולם

משה קליין בביקור בדובאי משה קליין בביקור בדובאי צילום: באדיבות המצולם

משה קליין בביקור בדובאי משה קליין בביקור בדובאי צילום: באדיבות המצולםעוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל תרגיש כל כך בטוח. הכל כאן זה אינטרסים... עד לא מזמן הם לא היו מרשים לישראלים להכנס לדובאי . בגלל ההסכם הם נהיו נחמדים אלינו..  (ל”ת)


 2. עכשו הישראלים כבר יכולים לבא ולגנוב מגבות מהמלונות  (ל”ת)


  • חחחח הישראלים ישדדו אותם (ל”ת)


 3. כ"ק אדמו"ר מדובאי שליט"א  (ל”ת)

  חסיד שוטה

 4. ערבים מאז ומעולם היו מאוד טובים ליהודים בכל הזמנים (חוץ מכמה פעמים בתימן שהיה שם הרבה מלחמות בין הגוים)רק משהציונות באה לעולם ואט אט באו גם לארץ הקודש אז הערבים התחילה שנאתם להיות גם ליהודים אבל כל אחד יודע את האמת שהם מכבדים מאוד יהודים לא היה דבר כזה אף פעם ערבי ישראל היו אוהבים יהודים  (ל”ת)


  • תצא מהסרט שאתה חי, עשיו שונא ליעקב את זה אתה מכיר? כולם טובים בגלל אינטרסים נקודה. (ל”ת)


;