1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. בריאות

נוהל הבקרה הייחודי, הציל את חייה של המטופלת

אישה בשנות הארבעים לחייה הגיע לבית חולים לניאדו בעקבות כאבי ראש חזקים מזה מספר ימים, הרופאים ביצעו לה בדיקת MRI | נוהל הבקרה הייחודי במכון, בו עוברת הרנטגנית הראשית על כל הבדיקות ומזרזת הליכים, הציל את חייה של המטופלת

חני לוין, כ"ז אב תש"פ 17/08/2020 22:46

כאבי ראש חזקים כמה ימים Mri מכשיר Mri מכשיר צילום: pixabay

מטופלת בשנות ה-40 לחייה, הסובלת מכאבי ראש חזקים מזה מס' ימים הגיעה לבדיקת MRI בבי"ח לניאדו בשעות הערב של יום רביעי. בדיקת ההדמייה המבוצעת במכשיר מתקדם, בדקה את איזור המח, בעקבות תלונותיה של המטופלת.

עם הקמת מכון ה-MRI בלניאדו לפני כחמש שנים נקבע נוהל בקרה יחודי, במסגרתו עוברת הרנטגנאית הראשית של המכון על כל הבדיקות שבוצעו במהלך ה-24 שעות האחרונות מדי בוקר. כך, ניתן לזהות בדיקות המראות ממצא חשוד ולזרז באופן מידי את הפיענוח המלא על ידי רדיולוג/ית מומחה/ית.

ביום חמישי בשעה תשע בבוקר זיהתה גב' שפרה רודה, הרנטגנאית האחראית במכון ה-MRI באחת הסריקות באיזור הצוואר, בשולי תמונת המח ממצא חשוד הממוקם בצוואר. גב' רודה עירבה במידי את הרדיולוגית ד"ר בלינקי שאיששה את חששותיה של גב' רודה - מדובר בדיסקציה בעורק התרדמת המוביל דם למח. דיסקציה כזו הינה אחת הסכנות המוכרות להופעת שבץ מוחי אצל אנשים צעירים. בתוך זמן קצר נמסרה הודעה לנבדקת לפנות במיידי למיון ובעקבות כך ניצלו חייה. הנבדקת אושפזה לקבלת טיפול תרופתי של מדללי דם ובכך ניצלו חייה.

"נוהל הבקרה שפיתחנו בלניאדו ומיושם בהצלחה הוא נוהל שמציל חיים פשוטו כמשמעו", אומרת גב' רודה.

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;