1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. ערוץ הכנסת

איסור השחיטה הגיע לכנסת: "איום חמור על חופש הדת"

לאור הדיון בערעור על איסור השחיטה הדתית בבלגיה, שנערך בבית המשפט האירופי לצדק בלוקסמבורג, שרת התפוצות ינקלביץ', וח"כ יוסי טייב, העלו את הנושא במליאת הכנסת: "משרד התפוצות רואה את התופעה כאיום חמור על חופש הדת של יהודים באירופה ועל החיים היהודיים באירופה בכלל" 

יענקי פרבר, ל' אב תש"פ 20/08/2020 10:46

צפו בתיעוד פרות. אילוסטרציה פרות. אילוסטרציה צילום: Anat Hermony/FLASH90

בעקבות הדיון בערעור על איסור השחיטה הדתית בבלגיה, שנערך בבית המשפט האירופי לצדק בלוקסמבורג, העלה ח"כ יוסף טייב מש"ס שאילתא דחופה בנושא "הצרת חופש הדת ליהודים במדינות אירופה, בתחום השחיטה הכשרה ומילת הבנים" במליאת הכנסת.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מ'כחול לבן' עלתה לדוכן להשיב לח"כ טייב ואמרה בנאומה כי "משרד התפוצות, האמון מטעם ממשלת ישראל על הקשר עם התפוצות והמאבק באנטישמיות בעולם, עוקב מזה מספר שנים אחר התופעה של קידום חקיקה כנגד שחיטה דתית ומילת בנים במדינות אירופה. המשרד רואה את התופעה כאיום חמור על חופש הדת של יהודים באירופה ועל החיים היהודיים באירופה בכלל".

לדבריה: "הניסיונות הללו מגיעים משתי קבוצות עיקריות: האחת, מפלגות לאומניות המנסות להגביל הגירה מוסלמית לאירופה באמצעות הטלת מגבלות על אורח החיים המוסלמי/יהודי דוגמת שחיטה דתית, אותה הם מציגים כגורמת סבל מיותר לחיה והטלת מגבלות על מילת בנים המוצגת כפגיעה בחסר ישע. במקרים אלה, הגם שהיהודים אינם המטרה הראשית של ניסיונות החקיקה הללו, מבחינת מקדמי החקיקה הם מטרה משנית אך לגיטימית".

"לקבוצה השנייה משתייכים תומכי זכויות בעלי החיים, הרואים בשחיטה הכשרה גרימת סבל מיותר לחיה. ותומכי זכויות הילד הרואים במילה אקט דתי בלתי הפיך, ומבקשים לדחות אותה עד גיל ההסכמה. משרד התפוצות עוקב אחר התופעה בכללותה ונמצא בקשר שוטף עם הנהגת הקהילות, גורמי ממשל באירופה ובאיחוד האירופי, עם משרד החוץ האחראי לקשר עם מוסדות וממשלות האיחוד ועם משרדי ממשלה אחרים השותפים לטיפול בנושא על היבטיו השונים".

"בימים אלה, דן בלוקסמבורג בית המשפט האירופי לצדק, בערעור על איסור השחיטה הדתית בבלגיה. למדינת ישראל אין מעמד בדיון הזה כצד במשפט, אך יחד עם זאת, המשרד עוקב אחר פסיקתו ופועל ויפעל למול שלל הגורמים בהתאם להתפתחויות". כך ינקלביץ'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל הכבוד! להוציא גם את ברית המילה מחוץ לחוק - פשעים מתועבים!  

    אין מלבדי

  2. כל הכבוד לח''כ מש''ס הרב טייב על זה שעורר את הנושא הזה בכנסת.  (ל”ת)

    גבי כ.

  3. שיאכלו סלט ירקות במקום בשר מה הבעיה?  


;