1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

יעלון השווה את אלימות השוטרים למשטר הנאצי ועורר סערה

חבר הכנסת משה יעלון, מגדולי מתנגדיו של ראש הממשלה נתניהו קרא לשוטרי מחוז ירושלים שתקפו מפגינים נגד נתניהו, לקרוא ספר שמתאר את הפקודות שהטיל היטלר ימ"ש על אנשיו להשמיד את יהודי אירופה. האנלוגיה הברורה עוררה סערה במערכת הפוליטית

ארי קלמן, ג' אלול תש"פ 23/08/2020 13:44

המחאה בבלפור משה בוגי יעלון משה בוגי יעלון צילום: Yossi Aloni/Flash90

השר לשעבר משה יעלון התייחס הבוקר (ראשון) להפגנות הסוערות בבלפור, ובדבריו הוא רמז לפקודות "שמגיעות מלמעלה" ודורשות מהשוטרים לפעול באלימות כלפי המפגינים. יעלון ממליץ להם לקרוא את הספר שמתאר בין דפיו אודות הנחתת הפקודות של היטלר לאנשיו להשמיד את את יהודי אירופה.

חבר הכנסת יעלון צייץ הבוקר בחשבון הטוויטר שלו: "ממליץ למפקדי ושוטרי מחוז ירושלים במשטרת ישראל, לקרוא את ספרו של יגאל עילם 'ממלאי הפקודות'".

מחיפוש קל בגוגל עולה כי הספר 'ממלאי הפקודות' של הסופר יגאל עילא, מתאר מסע לחיפוש אחר הפקודה הנעלמה שהטיל מרצח היהודים היטלר במטרה להשמדת היהודים במלחמת העולם השנייה.

בתגובה לציוץ, חברי כנסת תקפו את יעלון על דבריו. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: "בוגי, גם לשנאה ולציניות יש גבול. חזור בך מהשוואתך החצופה והמקוממת".
חברת הכנסת איילת שקד כתבה: "מה יהיה עם הצורך של הגנרלים משמאל ללכת למחוזות השואה כל פעם מחדש?".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בוגי יעלון (דער באק) אני קורא לך ולמשטרת ישראל לקרוא את הספר שמתאר את פקודות היטלר וכו', כוונתי בקשר להתנהגות השוטרים נגד חרדים (בוגי צבוע וטי.ש)  (ל”ת)

  אחד מהעם

  • כאשר פוגעים בחרדים. יש שתיקת הכבשים 

   תמי

 2. בוגי יעלון " נבל ברשות התורה" וגם " טובל ושרץ בידו" הכל כשר עצלו העיקר להדיח את ביבי עצתי לו לך תתחבר לליברמן זה שירש אותך  (ל”ת)

  צבי

 3. מר יעלון  

  יעקב

 4. השנאה לביבי  

  MSHE

 5. למד מאייכלר  


 6. שגעון  

  שוקי

 7. משוגע  

  שוקי

 8. משוגע  

  שוקי

 9. יעלון  

  חיים

;