י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
עקב חוסר תפקודו

אחרי הירי: ישראל דורשת לחזק את כוח יוניפיל

בעקבות אירוע הירי לעבר כוח צה"ל בצפון, ישראל דורשת ממועצת הביטחון לחזק משמעותית את מנדט כח יוניפיל עקב חוסר תפקודו. שגרירנו באו"ם גלעד ארדן: "אין הצדקה לכוח מסורס שבתוך שטחו חיזבאללה מתעצם והופך את דרום לבנון לבסיס טרור"

אחרי הירי: ישראל דורשת לחזק את כוח יוניפיל
חיילי האו"ם בצפון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ברקע הירי שבוצע אמש לעבר כוח צה"ל בסמוך לגבול לבנון, פנה היום (רביעי) במכתב שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, לחברות מועצת הביטחון בדרישה לשנות משמעותית את מנדט יוניפי"ל על מנת שהכוח יוכל לקבל גישה רחבה ויכולת פיקוח באזורים בהם פועל חיזבאללה.

פנייתו של ארדן מגיעה כחלק מהמאמץ הדיפלומטי שמובילות ארה"ב וישראל לקראת ההחלטה בדבר המנדט ע"י מועצת הביטחון שתתקבל בימים הקרובים.

"אין הצדקה לכוח מסורס שבתוך שטחו חיזבאללה מתעצם והופך את דרום לבנון לבסיס טרור. רק שינוי מהותי בתפקודו וביכולותיו בשטח יוכלו להצדיק את קיומו", אמר השגריר ארדן.

השגריר ארדן הזהיר כי פעולותיו של חיזבאללה מערערות את היציבות באזור ויובילו להשלכות הרסניות. בנוסף, צירף ארדן מפה של דרום לבנון ובה מסומנים האזורים בהם התגלו מנהרות חיזבאללה, כני שיגור טילים ועמדות תצפית של "ירוק ללא גבולות", ארגון פיקטיבי מטעם חיזבאללה אשר פועל לתצפת על חיילי צה"ל. במקביל, השתמשה ישראל בנתונים מדוחו"ת מזכ"ל האו"ם אשר העלו כי בקרבת מקומות אלו נבלמה גישתם של חיילי יוניפי"ל.

בהתאם, ישראל הראתה למועצה כי ישנה זיקה ברורה בין האזורים בהם מתקיימת פעילות טרור מובהקת לבין מקומות בהם נבלמת הגישה של יוניפי"ל.

שגריר באום גבול לבנון חיזבאללה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד