1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

אחרי החגים: יחל הניסוי הישראלי לחיסון לקורונה

86 מיליון שקלים הוקצו עבור חיזוק פעילות המכון הביולוגי הנוגעת לחיסון והנוגדן המפותחים לקורונה. עיקר המימון נועד לתוכנית הניסויים שאמורה להתחיל אחרי חגי תשרי

קובי בורנשטיין, ז' אלול תש"פ 27/08/2020 18:34

עשרות מיליוני שקלים הוקצו מעבדה לבדיקות קורונה ברחובות מעבדה לבדיקות קורונה ברחובות צילום: פלאש 90

שר הביטחון בני גנץ ושר האוצר ישראל כ"ץ סיכמו היום (חמישי) על הקצאת 86 מיליון שקלים עבור חיזוק פעילות המכון הביולוגי הנוגעת לחיסון והנוגדן המפותחים לקורונה. התקציב יועבר בעקבות הצגת תוכניות המכון על ידי הדרגים המקצועיים במשרד הביטחון לדרגים המקצועיים במשרד האוצר, כאשר עיקרו נועד לממן את תוכנית הניסויים שאמורה להתחיל אחרי חגי תשרי.

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר כי "כחלק מהמאמצים האדירים שאני משקיע לטובת כלכלת ישראל ובשל החשיבות העצומה של החזרת המשק והחיים לשגרה בריאה ואיתנה, סיכמנו היום על הקצאת 86 מליון שקלים למכון הביולוגי כדי לאפשר התקדמות עם שלבי פיתוח החיסון והנוגדן לנגיף הקורונה. אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל ופיתוח הכלכלה ולאפשר את המשך עבודת המכון הביולוגי על מנת שיוכלו להתקדם בפיתוח החיסון".


שר הביטחון בני גנץ אמר כי "המכון הביולוגי עוסק בימים אלו במשימה לאומית מצילת חיים, ומחובתנו לאפשר לו את האמצעים לכך. חוקרי המכון כולם שהתגייסו למאמץ, עובדים מסביב לשעון בכדי לקדם פיתוח חיסון בזמן המהיר ביותר ואני מברך על המשך התמיכה החשובה של משרד האוצר והממשלה כולה בתוכניות המכון. נמשיך ללוות את התהליך מקרוב ונתמוך בו ביחד עם כל הגורמים בממשלה ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אם אקח חיסון יהא זה האמריקאי או הבריטי  (ל”ת)

    פוץ

    • למה לא ישראלי? (ל”ת)


;