1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

סגן מנהל רמב"ם: "בית החולים במצוקה קשה מאוד"

בשל הגודש במחלקות, מזהיר סגן מנהל בית החולים הגדול בצפון, כי "תוך 48 שעות נאלץ לסגור את בתי החולים כי לא יהיה מקום במחלקות הפנימיות"

יוסף קליין, י"א אלול תש"פ 31/08/2020 14:44

בדרך לקריסה? עובדים בבית החולים רמב"ם / אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבה עובדים בבית החולים רמב"ם / אילוסטרציה - למצולמים אין קשר לכתבה צילום: משה שי פלאש 90

רגע הקריסה מתקרב: רק הבוקר נודע כי צוות "הברומטר" פרסם דו"ח המזהיר מפני קריסה של מערכת הבריאות, ונראה שהאיום לא בא בחלל ריק. בבתי החולים כבר משמיעים ביטויי מצוקה שנובעים מהגודש הקיים במחלקות הפנימיות ובמחלקות הקורונה.

הד"ר אבי וייסמן, סגן מנהל רמב"ם, מתריע היום בראיון שמסר לגלי צה"ל כי "בית החולים שלנו במצוקה קשה מאוד". הוא סיפר כי בית החולים מתמודד עם אחוזים גבוהים של תפוסה, בעיקר במחלקות הפנימיות ובמחלקת הקורונה.

לדבריו, אם העומסים לא ירדו, בית החולים יאלץ להפסיק לקבל חולים חדשים. "תוך 48 שעות נאלץ לסגור את בתי החולים", הזהיר, "כי לא יהיה מקום במחלקות הפנימיות".

נזכיר כי רק לפני כחודש נאלץ בית החולים 'הדסה' להודיע על סגירת בית החולים כולל חדר המיון, לאחר שהוא הוצף בחולים רבים מעבר ליכולת הקיבולת. כעת מורגש מצב העומס בבתי החולים בצפון הארץ, וכך גם ברמב"ם שנחשב לבית החולים הגדול ביותר בצפון, וזאת ככל הנראה בשל ריבוי התחלואה בקרב המגזר הערבי בצפון הארץ.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האם אין עוד בתי חולים בצפון?  

    אבי

;