1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

התגייסות להקמת תשתית רחבה לקהילה היהודית באיחוד האמירויות

הסכם השלום הולך ומתגבש, וכעת נערכים היהודים באיחוד האמירויות להקמת תשתית מבוססת שתהווה את הנדבך להקמת "קהילת מגדלור יהודית" במקום • רבה הראשי של המועצה היהודית באמירויות פנה לארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, ונענה בחיוב ובחמימות

קובי בורנשטיין, י"ג אלול תש"פ 02/09/2020 11:03

בניית הסכם אברהם הרב סרנה הרב סרנה צילום: באדיבות המצלם

עם נחיתתה של המשלחת הישראלית הרשמית הראשונה אי פעם באיחוד האמירויות, פנה רבה הראשי של המועצה היהודית באמירויות, הרב יהודה סרנה, לארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA) בבקשה לסייע לסייע בהקמת התשתית הדרושה ל"קהילת מגדלור יהודית" במפרץ הערבי.

"הקהילה היהודית כאן גאה בצדק במה שהשיגה עד כה", אמר הרב סרנה, "אך אנו יודעים שיש קהילות יהודיות מבוססות יותר שיכולות לעזור לנו לצמוח. לכן פנינו ל- JFNA. עם עשרות שנות ניסיון בתמיכה בחיים יהודיים תוססים ברחבי העולם, הם מסוגלים להציע משאבים אינסופיים, ובייצוגן של 146 פדרציות יהודיות ברחבי ארה"ב וקנדה, מעורבותה של JFNA משקפת את ההתרגשות של יהדות צפון אמריקה להשתתף בבניית הסכם אברהם".

בשבוע שעבר, הציג הרב סרנה את תוכניות הקהילה לעתיד, בסמינר מקוון שערך ארגון הפדרציות בשבוע שעבר. הקהילה רואה בחזונה מרכז קהילתי הכולל מרחב בתי כנסת המתאימים לצורות שונות של עשייה יהודית; שטחי משרדים לארגונים יהודיים בינלאומיים; ומרכז תרבות לכנסים, חילופי תרבות ותוכניות קהילתיות. הם היו רוצים לארח גם רבנים מובילים מרחבי העולם לשיח עם מנהיגים דתיים מרחבי אזור המפרץ.

"זו הקהילה היהודית החדשה בלב העולם הערבי מזה מאות שנים, ובזכות התמיכה שקיבלו חברי הקהילה מאיחוד האמירות, ההזדמנויות הן אינסופיות", אמר נשיא חבר הנאמנים של ארגון הפדרציות, מארק וילף. "אנו מתרגשים להצטרף ולסייע לבנות בנוסף על מה שהקהילה כבר השיגה, ולמצוא דרכים חדשות להבטיח שהקהילה הזו תמצה את מלוא הפוטנציאל שלה."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אחד מהתריג מצוות זה בניית קהילה באיחוד האמירויות... ומותר לבטל תורה בשביל זה...  (ל”ת)

    אברהם

  2. נראה ביס מתסני'ק בן 18  (ל”ת)


    • חזק.. (ל”ת)


;