1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

השר אוחנה תוקף: "יש פה חונטה של משפטנים שמטייחת ומסתירה קלקולים"

בכנס בשבע שנערך היום, תוקף השר אוחנה את היועמ"ש מנדלבליט ומאשים אותו כי הוא פועל בכוח להרשיע את ראש הממשלה נתניהו. "יש פה חונטה של משפטנים שמטייחת ומסתירה קלקולים מהציבור" • צפו

ארי קלמן, י"ג אלול תש"פ 02/09/2020 13:41

"רה"מ נתניהו טעה" אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט אמיר אוחנה ואביחי מנדלבליט צילום: תומר נוירברג, פלאש 90

השר לביטחון פנים ושר המשפטים לשעבר אמיר אוחנה תוקף את היועמ"ש אביחי מנדלבליט בכנס בשבע ואומר כי "היועמ"ש כל כולו פועל להרשיע את נתניהו, יש פה חונטה של משפטנים שמטייחת ומסתירה קלקולים מהציבור".

כבר עם תחילתו של הראיון לעיתונאי ירון אברהם בכנס בשבע, הסביר השר לביטחון פנים מדוע הוא בעד הגבלת ההפגנות. "אנחנו בתקופה שהממשלה מגבילה מופעי תרבות מופעי אומנות, מגבילה את זכותם של אנשים להתפלל זו זכות קדושה לא פחות מהחופש להפגין".

עוד הוסיף, כי לתפיסתו רה"מ נתניהו טעה כאשר כבר בממשלת המעבר איפשר את קיום ההפגנות. בהמשך תקף השר אוחנה את התנהלות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט "היועץ המשפטי לממשלה מתנהל כאילו כל כולו מושקע בחיסולו הפוליטי של נתניהו כך הוא מתנהל. אלה דברים חמורים שאני עומד מאחוריהם.. אביחי מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום נגד בנימין נתניהו מאותו רגע כל יוקרתו וכל עתידו הפוליטי תלוי בהרשעתו של נתניהו ולחסל אותו פוליטית משום שאם הוא יזוכה הרי שאביחי מנדלבליט לא יוכל להישאר רגע אחד בחיים הציבוריים זה אות קלון שלא ימחה לעולם ממצחו אחרי מה שגרר את המדינה שלנו אליו".

לדבריו, נכון היה נוהג מנדלבליט לו היה נמנע מלהתערב במימון הגנתו של ראש הממשלה וכי התערבותו היא ראייה שהיועמ"ש פועל נגד רה"מ "אתן עוד דוגמא, איך יכול היועמ"ש שהוא גם המאשים וגם התובע יכול להתקרב מרחק של מאה מטר להחליט בשאלה אם הוא יכול לממן או איך בדיוק יממן את הגנתו".

לקראת סיום ובהתייחס למכתב היועמ"ש נגד עו"ד דן אלדד קבע מי שכיהן כשר המשפטים כי יש בישראל חונטה בפרקליטות "מה שאני מנסה לומר לך זה שיש פה חונטה כזאת של משפטנים שהיועמ"ש בהחלט נמצא בה שמטייחים שבעצם מסתירים מהציבור את כל הקלקולים של המערכת כל בדד של שחיתות, יודע מה ליאת בן ארי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנדלבליט  


  • מנדלבליט ושותפיו 


  • אולי כן אולי לא בטוח שביבי כן  (ל”ת)

   גמלאי

 2. הוא התבלבל  

  בן

 3. גמלאי  


 4. אוחננה , הנהגת הליכוד זו החונטה ,עולם תחתון , הנהגה שעוסקת יום ולילה בפוליטיקה זולה ולא מטפלת בכל האספקטים של המגיפה היא סכנה קיומית למדינה  (ל”ת)

  בוזגלו

 5. זה שר זה????  

  צביה רוטמן

 6. כל המדינה הפכה לחונטה  

  חוקר

;