1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בית המשפט סירב להוציא צו הפסקת שביתה למעבדות

שביתת עובדי המעבדות הציבוריות נמשכת, לאחר שבבית המשפט נדחתה בקשת המדינה להוצאת צו נגד השובתים. כתוצאה מכך מספר הבדיקות צפוי לרדת חרף הגידול במספר החולים

יוסף קליין, י"ד אלול תש"פ 03/09/2020 19:09

חרף הגידול בתחלואה מעבדת קורונה. אילוסטרציה מעבדת קורונה. אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

השביתה נמשכת: שביתת עובדי המעבדות הציבוריות נמשכת, וזאת לאחר שבית הדין לעבודה בבת ים לא נענה עדיין לבקשת המדינה שדרשה להוציא צו נגד העובדים השובתים. כתוצאה מכך צפוי מחר מספק הבדיקות להיות נמוך יותר, וזאת על אף הגידול התלול במספר החולים.

דוברות משרד הבריאות מסרה כי "למרות דיונים רבים שנעשו עם משרד האוצר ועם הנהגת הסתדרות עובדי המעבדות וההצעות שהונחו על השולחן ובהן תוספת שכר, תקנים וכן גמול על מספר בדיקות - לא הצליחו הצדדים להגיע להסכמה".

בתום דיון שכלל שתי הפסקות שבמהלכן ביקשה השופטת אריאלה גילצר-כץ לאפשר לאוצר לחזור עם תשובה האם יסכים למתווה שדורשת הסתדרות עובדי המעבדה של תוספות שכר לכל העובדים במעבדות הציבוריות, ולא רק לעובדים חדשים שמצטרפים למערכת, לא הגיעו הצדדים להסכמה והדיון יימשך הערב בשעה 20:00 עם נוכחות "הממונה על השכר באוצר בעצמו", כפי שקבעה השופטת גילצר-כץ.

ההחלטה ניתנה לאחר דברים קשים בבית המשפט של אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות עובדי המעבדות, כלפי פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות. אדמון טענה כי עד כה לא ניתן לעובדים מענה ותיארה תמונת מצב של חוסר רצינות של המדינה במו"מ מול עובדי המעבדות. היא אמרה לפרופ' גרוטו כי "יכול להיות שנחזור עכשיו לעבודה, אבל עוד שבועיים-שלושה תבוא הקריסה עם השפעת. אנחנו רודפים אחריכם חמש שנים. איפה הייתם? עכשיו אתם באים לשחק על המצפון שלנו? הגיע הזמן שתגלו אחריות ומצפון. קחו אחריות לפחות מצפונית, כי מקצועית אין לכם.

"אתם גרמתם להרס בריאות הציבור ועכשיו אתם משחקים על המצפון שלנו. המצפון שלנו נקי. אנחנו עובדים 300 שעות בחודש. העובדים במעבדות עושים לילות ושבתות. לא רואים את הבית. אתם נתתם לנו 200 תקנים, ואתם יודעים שאי אפשר לגייס כי התנאים משפילים ואנשים מעדיפים לעבוד במעבדות הפרטיות שאתם פותחים".

הדיון יימשך הערב בשעה 20:00, ובינתיים השביתה נמשכת. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;