1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

'יהדות התורה' דורשת מנתניהו להתערב: עוסק בכותרות פופוליסטיות

אחרי שפרויקטור הקורונה הגדיש את הסאה, חברי יהדוה"ת משגרים מכתב לראש הממשלה ומבקשים ממנו להתערב "מתקבל הרושם שבמקום לעשות את מלאכת הטיפול במגיפת הקורונה, הוא עוסק בכותרות פופוליסטיות, בדיבורים ובמעשים הפוגעים פעם אחר פעם בציבור החרדי"

ארי קלמן, י"ד אלול תש"פ 03/09/2020 20:00

ההסתה של גמזו ישיבת סיעת יהדות התורה ישיבת סיעת יהדות התורה צילום: באדיבות המצלם

המכתב לנשיא אוקראינה ודבריו אמש כנגד שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הביאו את נציגי סיעת 'יהדות התורה' לנקודת רתיחה כנגד הפרויקטור רוני גמזו ובמכתב שהם משגרים לראש הממשלה בנימין נתניהו הם דורשים את התערבותו.

"מאז מינויו של פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, מתקבל הרושם שבמקום לעשות את מלאכת הטיפול במגיפת הקורונה, הוא עוסק בכותרות פופוליסטיות, בדיבורים ובמעשים הפוגעים פעם אחר פעם בציבור החרדי בישראל", טוענים היום נציגי סיעת 'יהדות התורה'.

בסיעה החרדית מזכירים את שיגור המכתב לנשיא אוקראינה נגד חסידי ברסלב, שנחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', וטוענים כי הדבר נעשה "תוך חריגה מובהקת מסמכויותיו, וללא בדיקת ההשלכות כפי שנהוג בכל מדינה ריבונית, בה הגורמים האמורים לקבוע את מדיניותה בנושא זה הם ראש ממשלה, שר חוץ ושר בריאות ועוד. למרבה הצער, כתוצאה מכך כבר בימים האחרונים חלה עליה באנטישמיות באוקראינה".

בנוסף הם מתייחסים להצהרות לתקשורת נגד שר התורה הגר"ח קנייבסקי, וטוענים כי דבריו נאמרו "מבלי לבדוק את העובדות הפשוטות והבנת הוראותיהם של הרבנים על ידי שלוחיהם - נציגי הציבור החרדי. דבר שיוצר מצג שווא כביכול ניתנה הוראה גורפת להימנע מבדיקות חלילה".

לכן דורשים בסיעת 'יהדות התורה' במכתב שעליו חתמו כל נציגי הסיעה כי "על מנת להחזיר את האמון של המגזר החרדי, נבקש את התערבותך המיידית להפסקת התנהלות זו. בכל הכבוד הראוי", שכזכור יושב ראש הסיעה השר יעקב ליצמן דרש את התפטרותו של גמזו כבר לפני כשבועיים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מספיק עם היללה. ילדים קטנים. מנסים לעזור לכם, שתפו פעולה.  (ל”ת)

  באמת אתם חושבים שמישהו נגדכם?

 2. למה בחרתם בו. תאשימו את עצמכם  (ל”ת)


 3. אם יהיה סגר בבני ברק אני לא מצביע ויש הרבה שאני מכיר שלא יצביעו למאות אלפי איש אין פרנסה והנציגים החרדיים לא עושים כלום כבר חצי שנה תתפטרו מהממשלה  (ל”ת)


 4. איפה ההסתה של גמזו  (ל”ת)


 5. חסידי באלז שלא שומרים על ההנחיות תוקפים את גמזו ??  (ל”ת)


 6. חרדים.!! הגיע הזמן שתשמעו להנחיות. אף אחד לא מסית נגדכם.  (ל”ת)


 7. מי שמסית הם ח"כ החרדים נגד גמזו ,שעושה עבודתו נאמנה והחרדים מונעים ממנו לבצע את עבודתו בגלל אינטרסים של עסקנים טיפשיםים  (ל”ת)


 8. אסור להתקהל באומן .מה לא ברור!!!  (ל”ת)


 9. במקום להגיד תודה שאיכפת לו מהחיים של כולם, כולל חרדים, מתלוננים על "הסתה"... כותרת פופוליסטית.  

  ד.

 10. חברי כנסת חרדים לא מועילים הגיע שכל החרדים יצאו להפגין  (ל”ת)

  דדון

 11. תתפטרו  (ל”ת)


 12. אם החרדים מבינים יותר מפרפסור גמזו למה ליצמן ברח ממשרד הבריאות  (ל”ת)


 13. כמים פנים אל פנים  


 14. זה נשמע כמו GENOCIDE על ידי פוליטיקאים שכופרים בתורה  (ל”ת)

  הצילו

 15. אי אמון  


 16. מתגעגעים לבר סימן טוב  (ל”ת)


;