1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הסקר בדק: יאיר לפיד מביס את עפר שלח במקרה של פריימריז

סקר ראשון שמתפרסם הבוקר, אחרי קריאת התיגר של עופר שלח על מנהיגותו של יאיר לפיד, מעריך כי כ-61 אחוזים ממצביעי יש עתיד היו בוחרים בלפיד - רק 11 אחוזים בעופר שלח • 71 אחוזים מהנשאלים העניקו לנתניהו ציון נכשל על תפקודו במשבר • וכמה בעד סגר בחגים

קובי עוזיאלי, ט"ו אלול תש"פ 04/09/2020 09:26

וכמה בעד סגר בחגים עופר שלח ויאיר לפיד בכנסת עופר שלח ויאיר לפיד בכנסת צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפצצה הפוליטית של השבוע, שהגיעה מספסלי האופוזיציה, ייצרה לא מעט כותרות - אבל האם יש משמעות להודעתו של ח"כ עפר שלח על נכונותו להתמודד מול יאיר לפיד על ראשות יש עתיד? מסקר מיוחד שנערך עבור 103fm, נראה כי כיסאו של יו"ר המפלגה הנוכחי, יאיר לפיד, אינו רועד - גם אם יקבל את ההחלטה לוותר על זכות הבחירה הבלעדית שיש לו כרגע להרכב רשימתו לכנסת.

מהסקר, שערך מכון מאגר מוחות בניהול יצחק כ"ץ עבור תוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103fm, עולה כי 61 אחוזים ממצביעי יש עתיד היו בוחרים בלפיד לראשות המפלגה - זאת לעומת 11 אחוזים בלבד לעופר שלח.

שאלת תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במשבר עלתה אף היא בסקר. התוצאות מהדהדות: נתניהו זכה לציון נכשל על ניהול המאבק בקורונה - 71 אחוזים מהנשאלים מעניקים לו ציון 'גרוע מאוד' ו'גרוע'. מדובר בהתחזקותה של מגמת אי־שביעות הרצון מתפקוד ראש הממשלה, שכן ביולי קיבל את הציון הזה מ־44 אחוזים מהנשאלים בכל הקשור להיבט הבריאותי, ול־69 אחוזים בהיבטים הכלכליים.

בסקר הנוכחי, רק 19 אחוזים סברו כי ניהול משבר הקורונה של נתניהו הוא 'טוב' או 'טוב מאוד'. 10 אחוזים נוספים הסתפקו ב'ככה ככה'."אנחנו רואים החרפה והקצנה בציונים על תפקודו של נתניהו", אמר פרופ' כ"ץ למשעל.

שאלת הסקר הזו מגיעה ביחס הפוך לשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, שם זוכה נתניהו לבולטות משמעותית מעל שאר השחקנים במגרש הפוליטי. 48 אחוזים מבעלי הדעה ציינו כי נתניהו הוא המתאים ביותר לשמש כראש ממשלת ישראל כיום - מדובר בנתון גבוה יותר משני מתחריו גם יחד. יאיר לפיד זוכה ל־20 אחוזים, נפתלי בנט ל־18 אחוזים. ראש הממשלה החליפי, בני גנץ, עם 14 אחוזים בלבד.

במציאות הפוליטית הנוכחית, שבה הבחירות נראות מעבר לפינה - אך בעוד כ-100 ימים - אפשר להניח שעוד נתונים רבים ישתנו. האם נתניהו ייצא למערכת בחירות בתום משבר הקורונה, ומי יתמודד מולו על ראשות הממשלה? תשובות על כך, בשלב זה, אפשר אולי למצוא בפינות האסטרולוגיה.

שאלה נוספת שעלתה בסקר, האם צריך להטיל סגר כללי בחגים? 56% השיבו שלא צריך סגר מלא, 44% חושבים שכן.

הסקר נערך אתמול ושלשום (3-2 בספטמבר 2020) באמצעות פאנל אינטרנטי, שבו השתתפו 501 נשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה בגילי 18 ומעלה. טעות הדגימה 4.4 אחוזים, ברמת ביטחון של 95 אחוזים.

עריכה: יניב מורוזובסקי, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה הכל בלוף של שניהם כדי להראות שהם מפלגה דמוקרטית.  (ל”ת)


  2. זה לא ממש משנה  

    תהלה

;