1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

נדחתה 4 פעמים: המשטרה הודיעה לחסידות - החתונה מבוטלת

חתונת נכדתו הראשונה של הרבי מסערט ויז'ניץ שהייתה אמורה להיערך תחת הנחיות מחמירות בשני הקרוב בהיכל הספורט בחיפה, נדחתה זו הפעם הרביעית. הפעם: המשטרה ביטלה בלחץ גורמים שפנו בטענה שאי אפשר לקיים את האירוע, על אף שתוכנן תוך הקפדה על ההנחיות

משה ויסברג, ט"ו אלול תש"פ 04/09/2020 17:43

נדחית בפעם הרביעית אירוסי נכדתו הבכורה של הרבי מסערט ויז'ניץ אירוסי נכדתו הבכורה של הרבי מסערט ויז'ניץ צילום: מערכת 'קול ברמה'

בחצר חסידות סערט ויז'ניץ, חגגו בחודש כסלו את אירוסי נכדתו הבכורה של האדמו"ר, בת חתנו הרה"ג רבי יואל איתמר קרויז, בנו של הגה"צ גאב"ד אודווארי מארה"ב, עם החתן הרב פנחס נחמן רבינוביץ, בן הרה"ג רבי יוסף רבינוביץ, בנו של האדמו"ר מביאלא וחתנו של האדמו"ר מקופיטשניץ.

בכל החודשים האחרונים התכוננו בחסידות לחתונה שהייתה אמורה להתקיים בחודש תמוז אך נדחתה פעם אחר פעם עקב מגפת הקורונה ונקבעה לבסוף ליום שני הקרוב. 

בחסידות סערט ויז'ניץ ארגנו חתונה בהיכל הספורט בחיפה, האירוע יערך בשטח פתוח בקפסולות כפי האישורים באירועי תרבות, אך הצקות והלשנות שכאילו מדובר על אירוע שמפרים בו את ההנחיות, גרם למשטרת חיפה להודיע למארגנים כי החתונה מבוטלת.  

איש החסידות דודי זילברשלג צייץ בחשבון הטוויטר: "האירוע החסידי שתוכנן להתקיים ביום שני בהיכל הספורט בחיפה בוטל. מראש התנו ראשי הקהילה את קיום האירוע בהצמדות לכל הכללים ופנו לגורמים המאשרים שיערכו התאמה של האתר והיכולות למגבלות המצב, כפי שהורה הרבי מסערט ויז'ניץ מתחילת המגפה על הקפדה יתירה וציות להוראות הרשויות".

זילברשלג הוסיף כי "מאחר וביממה האחרונה הוכרזה חיפה כעיר כתומה, מתוך אחריות לקהילה וכלל תושבי חיפה התקבלה ההחלטה על הביטול. ההחלטה התקבלה עוד לפני הנסיון הנואש של אינטרסנטים להפוך גם את הקהילה שהקפידה לכל אורך התקופה באדיקות על כ-ל כללי הזהירות לכלי ניגוח נוסף נגד החברה החרדית".

החסידים עמם שוחחנו מביעים צער וטוענים כי גורמים אינטרסנטים שלא ברור מה מניעיהם פונים במטרה להרוס ולהשבית שמחות. לטענתם חסידות סערט ויז'ניץ נשמרה כל הקורונה בשמירה מלאה ומעניין שבחוף הים נותנים לעשות אירועים גדולים בעיר. 

גורם בחסידות אומר ל'בחדרי חרדים': "מעניין למי הפריע שממלא מקום ראש העיר הרב מיכאל אלפר הביא את כל האישורים לחתונה וקיום האירוע תוך מתווה התו הסגול ושמירה על קפסולות ולגרום לחרחר ריב ולהביא לביטול האירוע". 

בתוך כך, ביום רביעי האחרון נחגגה שמחת האירוסין לבתו השנייה של הרה"ג רבי יואל איתמר קרויז, עם החתן בנו של הגרח"צ מייזליש שעומד בימים אלה בעין הסערה בחסידות סאטמר בבני ברק. מדובר בשמחה היסטורית וגדולה במיוחד במסגרתה השתדכו חצרות סערט ויז'ניץ עם ויז'ניץ. שכן הרב מייזליש הינו חתנו של האדמו"ר מויז'ניץ.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרבי מביאלא זיע"א  

  מושה

 2. חתונה  

  דויד

 3. שיעשו בבני ברק. ממילא אדום שמה  

  אנוק

 4. חסידי סערט צריכים לשמוח שזכו לקיים מצוות ונשמרתם בהידור, שלא יקחו ללב. זה היה החלטת האדמור החכם שלהם  (ל”ת)

  בעלזער

  • תפסיק עם השטיות טמבל (ל”ת)


 5. טירוף  


  • הכלה היחידה שרוצה חתונה גדולה 

   משפחה

 6. שיעשו חתונה צנועה  

  ריוור

 7. שיעשו חתונה צנועה ומצומצמת  

  ריוור

 8. המשטרה גיבורה גדולה על חסידות קטנה בחיפה. אבל לא על בעלז.  

  צבי

 9. לא מובן  

  הרב

 10. חתונה מצומצמת  


 11. דודי זילברשלג מייחצן את חסידות סערט??  

  מאן

  • הוא לא מייצג את החסידות. הוא מצייץ מה שבא לו. (ל”ת)


  • דודי 


  • דודי מיחצ״ן גם את בעלז וגם את האמא המרעיבה וגם וגם וגם... 

   פייבל

 12. אין להם אייכלר מה אפשר לעשות  (ל”ת)

  חיים

 13. מסכנים החתן והכלה  

  אוקיי

  • רק החתן מסכן. הכלה לא מסכימה לחתונה מצומצמת. (ל”ת)

   לייבוש

 14. שאלה קטנה  

  ריקו

 15. חתונה  


 16. הפגנה  


 17. מדינה אנטישמית  (ל”ת)


 18. כבר 3 פעמים דחו את מועד החתונה. בשביל מה לחכות עוד?  

  אלי

  • היום מתקיימת החתונה בשיכון בשעטו״מ. 

   עמרם

;