1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

מחאה אלימה בבלפור: מפגינים פרצו מחסומים • צפו

כמידי מוצאי שבת, אלפי אנשים מפגינים בשעה זו סמוך למעון ראש הממשלה בירושלים | שני שוטרים נפצעו במהלך ההפגנה לאחר שעשרות מפגינים פרצו מחסום משטרתי | אתמול עצרה המשטרה 13 חשודים שניסו לגנוב מחסומים שיועדו למחאה המתקיימת הערב

אבי גדלוביץ', ט"ז אלול תש"פ 05/09/2020 22:44

שוטרים נפצעו המחאה האלימה בבלפור המחאה האלימה בבלפור צילום: Yonatan Sindel/Flash90

במהלך מחאה שמתקיימת הערב (מוצ"ש) ברחובות הסמוכים למעון ראש הממשלה בירושלים, החלו עימותים בין שוטרים למפגינים שפרצו חסימה משטרתית שהוצבה במקום. כתוצאה מכך נפצעו שני שוטרים.

מהמשטרה נמסר כי במהלך תהלוכה בלתי חוקית שמתקיימת בירושלים, הגיעו המפגינים לאזור צומת כיכר צה"ל, שם פרצו בכוח חסימה של המשטרה. במשטרה מציינים כי המפגינים לא נשמעים להוראות כוחות המשטרה, וחלקם מתעמתים עם השוטרים.

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי סיימה את ההיערכות לקראת ההפגנות. כוחות משטרה גדולים נפרסו באזור כיכר פריז, רחוב עזה, בן מימון והרחובות הסמוכים על מנת לאפשר את חופש המחאה. המשטרה שבה והדגישה כי היא פועלת לאפשר קיומן של מחאות לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי, פגיעה בציבור ובקיומן התקין של המחאות, ותפעל בנחישות נגד כל ניסיון שכזה.

"אנו קוראים למשתתפי ההפגנה להימנע מגילויי אלימות ופרובוקציה. שוטרי משטרת ישראל ערוכים ונכונים, בכל רגע נתון, לשמור ולהגן על שלום הציבור, לאפשר לכל חיים בטוחים וחופשיים, ובתוך כך גם את חופש הביטוי והמחאה", נאמר בהודעת המשטרה.

במשטרה ציינו כי באשר לכל פעילות של הקמת רעש על פי החלטת בג"צ, החל מהשעה 21:30 תיאסר הרעשה באמצעות צופרי אוויר, תופים, כלי הקשה ואמצעי הרעשה אחרים שאינם אמצעי כריזה והגברה (כגון רמקול או מגאפון). לאחר השעה 23:00 ייאסר השימוש גם באמצעי ההגברה.

בתוך כך, אתמול (ליל שבת) הגיעו פעילי המחאה לאזור כיכר פריז בבירה כשהם מצוידים בשתי משאיות, והחלו להעמיס את המחסומים שהציבה המשטרה לקראת המחאה הערב. שוטרים למקום זיהו חשודים שהגיעו עם שני חשודים שניסו עפ"י החשד לגנוב את מחסומי המשטרה. השוטרים עצרו 13 חשודים שככל הנראה היו מעורבים במעשה והם הועברו לחקירה. בנוסף נתפסו 2 המשאיות ששימשו אותם בביצוע עבירה. הערב, יובאו 9 מהחשודים לדיון בפני בית המשפט השלום בירושלים.

"משטרת ישראל רואה בחומרה, את הניסיון של החשודים לקחת לידיהם את ביטחונם של אלפי מפגינים, ולגנוב עפ"י החשד את מחסומי המשטרה במקום, שכל תכליתם הנה לסייע באבטחתם וביטחונם של המפגינים, במיוחד לאור האיומים הקיימים בדגש לאירועי פח"ע וכן למנוע כניסתם של גורמים שכל מטרתם לשבש את המחאה או לפגוע במפגינים. אנו מתכוונים לפעול למיצוי מלוא חומרת הדין עמם", נמסר מהמשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גוש השמאל חברה מפגרים ריקים מתוכן רק נגד ובעד להיות בהמות...  (ל”ת)


 2. ונדליזים ברברים השמאל הפך להתנהג כמו חיות פרועות  

  דפנה

  • פרואות (ל”ת)

   צבי

 3. איך מאשרים להפקרות הזו להתנהל כשחוששים מקורונה והתפרעויות ברחובות בלי הגבלה  (ל”ת)


 4. איזו עדינות! מעניין מה היה קורה אילו המפגינים היו בצבעי שחור-לבן?!  (ל”ת)


 5. אם חרדים היו מנסים לפרוץ מחסום משטרתי היו מתחשמלים בתחת  


 6. תודה לבגץ על האנרכיה במסוה של שמירה על הדמוקרטיה  (ל”ת)

  צבי

 7. שילמדן מה זה חילונים מפגינים... יתגעגעו קצת לחרדים  (ל”ת)

  ררר

 8. איזה שטויות! הייתי שם אתמול ולא היתה אלימות למעט מקרה בודד במהלך התהלוכה. ההפגנה לא היתה אלימה! למה אתם מרמים את הציבור שלכם?!  (ל”ת)


  • הלא יש תמונות מה אתה מבלבל את המח אולי 

   צבי

 9. אנחנו מעדיפים נתניהו אשם בשלטון ולא עוד שמאלני חסר יכולת בשלטון!!!!!!  (ל”ת)


 10. בואש  


 11. זה המצב  


 12. אדרבא שיסביר לי שופט אחד למה הדמוקרטיה תיפגע  

  חיים

 13. קשה לבקש סליחה?  

  תשובה

;