1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו לא התאפק ושיגר הודעה לאחר כניסת השבת

ראש הממשלה נתניהו לא התאפק ושיגר הודעה על שיחה שקיים עם הנשיא טראמפ כחצי שעה לאחר שנכנסה השבת • ח"כ אבוטבול "כמדינה יהודית חשוב שנקפיד על דברים שבעבר גרמו להפלת ממשלות"

ארי קלמן, ט"ז אלול תש"פ 05/09/2020 23:11

"פגע ביום המנוחה הלאומי" בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: עוס גן גרשון, לע"מ

דקות קודם השבת שיגר ראש הממשלה הודעה בהתייחסו לדבריו של הנשיא טראמפ בדבר העברת שגרירות סרביה לירושלים והנורמליזציה עם המדינה המוסלמית קוסובו. אלא שלשכת ראש הממשלה לא הסתפקה בכך ושיגרה הודעה גם לאחר כניסת השבת.

בהודעה ששוגרה כמחצית השעה לאחר כניסת השבת בשעה 19:34 נמסר כי ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא ארה"ב טראמפ בעת פגישת הנשיא עם ראש ממשלת קוסובו עבדוללה חוטי.

בתום השיחה, שככל הנראה התקיימה אף היא לאחר כניסת השבת, אמר ראש הממשלה: "קוסובו תהיה המדינה הראשונה בעלת רוב מוסלמי שתפתח שגרירות בירושלים. כפי שאמרתי בימים האחרונים - מעגל השלום וההכרה בישראל מתרחב וצפויות להצטרף אליו מדינות נוספות".

בתגובה לכך, חבר הכנסת משה אבוטבול העומד בראשות השדולה למען כבוד השבת אמר: "בכל הכבוד, ההערכה וההערצה למאמצי השלום של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו עם מדינות נוספות. ההודעה, חשובה ככל שתהיה, על הסיכום המדיני עם סרביה, יכולה להימסר חצי שעה או שעה קודם כניסת שבת המלכה ולא חצי שעה אחרי כניסתה".

עוד מסר חבר הכנסת משה אבוטבול, כי "כמדינה יהודית חשוב שנקפיד על דברים שבעבר גרמו להפלת ממשלות. חשוב ה׳שלום׳ אך, חשוב לא פחות 'שבת שלום'".

מהתנועה למדינה יהודית ודמוקרטית נמסר: "רואה בחומרה את התנהלותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו שבחר לחלל את השבת באופן פומבי ובוטה. בזמן שהמוני בית ישראל התפללו קבלת שבת בבתי הכנסת, פרסם נתניהו הודעת ברכה בתקשורת העברית על חיזוק היחסים המדיניים עם קוסובו, ולא המתין לצאת השבת כפי שמצופה מראש ממשלת ישראל".

"בכך" הם אומרים, "פגע נתניהו ביום המנוחה הלאומי, בסטטוס-קוו ובקוד ההתנהלות המתבקש משבעת סמלי השלטון במדינת ישראל. לצערנו, אין זו הפעם הראשונה שבה ראשי השלטון פוגעים בשבת, ואנו מצפים מן הליכוד, מכחול לבן ומיתר השותפות הקואליציוניות להוקיע התנהגות פסולה זו" נמסר.

את תגובת לשכת ראש הממשלה לא השגנו עד לשעת פרסום הכתבה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השבת תנקום בו  

  שאלתיאל

  • ''שב''ת'' = שבת ביבי תשמור''. והפוך: ''תיענש ביבי שחללת''.  

   שבתי

  • השבת נוקמת? בורא עולם מעניש. 


 2. החרדים - "בכוחי ובעוצם ידי". בורא עולם? לא שמעו על זה בכלל. הם "מנהלים" את הממשלות ואת המדינה. ציונים בתלבושת יהודית. דין ציוני כדין גוי  (ל”ת)


  • איפה שכלך 


  • אל תתמם. כולם יודעים שה"ציונות" של היום זאת לא הציונות שכתובה בתורה. ההגדרה של ציוני היום היא לא ההגדרה של ירושליים כמקום קדוש. בדיוק כמו שההגדרה של "היכל" היום היא ממש לא הכוונה לבית המקדש. (ל”ת)


 3. באמת זה לא ראוי. ותעזבו אותו. לא ראה על הדקה מתי שבת. ועצם השיחה בזמן השיחה של טרמאפ עם ההוא, יתכן שיש לה היתר הלכתי. מספיק לחפש אותו בצידקנות. אולי עדיף לבדוק כמה כלי רכב "חרדיים" הגיעו ברגע האחרון....  (ל”ת)

  ד.

 4. מר בטבול, יותר חשוב שלא תעשו סגרים וגטאות, מאשר לצייץ לראש הממשלה שאתם עבדים שלו  (ל”ת)

  בעלזער

 5. אבוטבול רק שעח שבעבר לפוליטיקאים הדתיים היה אכפת לכן הפילו ממשלה.אגב גם לפני הבחירות האחרונות נתניהו חילל שבת בפרהסיה וקיים מסיבת עיתונאים בעקבות כתבה של קלמן ליבסקינד.  (ל”ת)

  לרבנים אין בעיה עם זה

 6. חבל שנותנים פרסומת לחילול שבת  (ל”ת)

  חיה

 7. כנראה נתניהו סובר כהמחבר בשו״ע, ועדיין לא נכנסה השבת  (ל”ת)


 8. ביבי אוחז שיטת רבינו תם  (ל”ת)

  יצחק

 9. ZU LO MEDINA YEHUDIT ELA TACHAT SHILTON YEHUDIM KOFRIM BA'TORAH  

  DAI LEHAT'OT. NA LEDAYEK

 10. כפיה דתית  


 11. אין לנו אומץ כי תלויים בו  

  שסניק

 12. הבן אדם לא דתי ומותר לו לעשות מה שבא לו גם תפילין הוא כנראה לא שם  (ל”ת)


  • זה שהוא 


 13. גם שלמה המלך לא התאפק והתחתן עם אלף נשים.  


  • כבוד שלמה המלך 

   יהודי פשוט

 14. ומה אם איסור לשון הרע!!  (ל”ת)


 15. טוב מאד צריך לדעת איך הוא מתנהג אל תהיו ניר טואלט השתמש וזרוק  (ל”ת)

  משה

 16. ראש הממשלה הוא סאטמר, ונוהג כר"ת  

  שירה

 17. פוץ  

  Dav

 18. בוקר טוב  


 19. ...........................................................  


;