1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

רבני העיר מודיעין עילית ביקרו ב'שמיר'

הרה"ג מאיר קסלר והרה"ג ישראל זיכרמן ערכו סיור מקיף במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ועמדו מקרוב על השלמת מהפכת ההתאמה האדירה למען הציבור החרדי • הרבנים שיבחו את הנהלת המרכז הרפואי על פועלה בהווה ובעבר למען הציבור החרדי • את הסיור ליוו אנשי ארגון 'עזר מציון' המהווים גורם מקשר בין המרכז הרפואי לציבור החרדי

 

ליפא ברגר, י"ז אלול תש"פ 06/09/2020 12:41

"חייבים הכרת הטוב עצומה" רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

ביקור רב רושם נערך ביום שני השבוע במרכז הרפואי 'שמיר' (אסף הרופא): רבה של העיר מודיעין עילית, הרה"ג מאיר קסלר שליט"א, ורבה של שכונת ברכפלד הרה"ג ישראל זיכרמן שליט"א, הגיעו למקום כשהם מלווים באנשי ארגון עזר מציון – היו"ר הרב חנניה צ'ולק ומנהל עזר מציון במודיעין עילית – הרב נתי שפיגל.

הביקור התקיים על רקע השלמת מהפכת ההתאמה שביצע בית החולים לציבור החרדי, מהפכה במסגרתה הוכשר רוב שטח בית החולים מפני טומאת כהנים והותקנו פתרונות טכנולוגים המונעים חילולי שבת ממי ששובת במקום. במחלקת היולדות נהנות היולדות החרדיות – כמו גם בני משפחותיהן – מהתאמה מוחלטת לאורח החיים החרדי ע"פ כל דקדוקי ההלכה, לרבות מנות גורמה למהדרין, יחס אישי והתחשבות בכל דרישה ובקשה במהלך האשפוז.

בנוסף, שמים במרכז הרפואי דגש על יחס הוגן ואדיב לציבור החרדי, דבר שבא לידי ביטוי בתקופת הקורונה במהלכה התקבלו החרדים במקום כשווים בין שווים – ללא תקריות משפילות ויחס מפלה כפי שאירע במקומות אחרים וד"ל.

הרבנים שליט"א עמדו מקרוב על כל המהלכים שבוצעו בשטח בית החולים למען המאושפזים החרדים ובני משפחותיהם, והביעו את התפעלותם מהסטנדרט ההלכתי המחמיר והבלתי מתפשר, שלוקח בחשבון גם התאמה מוחלטת לרוח החרדית.

לאחר מכן נערכה פגישה עם מנהלת המרכז הרפואי אסנת לבציון קורח, המנהל האדמיניסטרטיבי אילן יפתח ורב בית החולים הרה"ג הראל פדידה. בפגישה נדונו מספר נושאים שעל הפרק בכל הקשור לציבור החרדי שפוקד את בית החולים, בדגש על תושבי מודיעין עילית.

מנהל ארגון עזר מציון במודיעין עילית, הרב נתי שפיגל, פתח את הישיבה ואמר: "לפני מספר חודשים נקראנו ע"י הנהלת בית החולים לעבוד בשת"פ למען תושבי מודיעין עילית. לאחר מספר פגישות ותיאומים בהם נוכחנו לראות את הרצון הגדול של ההנהלה להתאים את המרכז הרפואי לצרכי תושבי מודיעין עילית, החלטנו לעבוד בשת"פ מלא איתם על מנת להנגיש את המרכז הרפואי לתושבי מודיעין עילית. הבאנו היום את הרבנים על מנת שיראו מקרוב את ההתאמה של המרכז הרפואי לציבור החרדי בכל המובנים".

"הציבור החרדי צריך להחכיר טובה לאסף הרופא על כך שלפני שלושים שנה, כשהקימו את מעייני הישועה, אסף הרופא העמיד את עצמו לרשות בית החולים החדש בבני ברק בעניינים שונים ללא תמורה ומתוך רצון טוב...אין ספק שהצלחה של המקום זה בעקבות התרומה שהם נתנו לציבור החרדי בשעתו", אמר הרב קסלר במהלך הפגישה.

הרב הוסיף: "מה שחשוב ליולדת החרדית זה היחס האישי, זה אומר להבין את הנפש של היולדת, צריך לדעת שלפעמים יש רגישויות שצריך לדעת איך להתנהג, וכן כשרוצים לשאול רב בנושאים מסוימים צריך להבין את זה ובשביל המטופל זה קרוב לנפשו וצריך לאפשר את זה...התרשמתי מאוד מהגישה של ההנהלה והצוותים. ניכר עד כמה הם מבינים את חשיבות הענין ומיישמים אותו.

המנהל האדמיניסטרטיבי ציין בתגובה לדברים כי "הצוותים כיום גם יודעים ומכירים את הרגישויות של המגזר. עשיני המון הרצאות וסיורים בכדי שכל הצוותות יכירו את ההרגלים של המגזר, עכשיו גם בקורונה כשמשרד הבריאות אישר מלוה אחד, אנחנו אישרנו שני מלווים וקיבלנו על זה על הראש ממשרד הבריאות...אבל ראיתי שזה מה שנכון לעשות וזה מה שעשינו ובעקבותינו הלכו שאר בתי החולים".

רבה של אחוזת ברכפלד, הרה"ג ישראל זיכרמן, אמר בפגישה: "לפני שאני מוציא המלצה לציבור ללכת למקום מסויים צריך לוודא שהכל באמת על הצד הטוב ביותר. ברוך השם, ממה ששמעתי בשנים האחרונות וממה שאני רואה כעת, אסף הרופא עשו כל מה שצריך על מנת להיות לכתחילה. אין לי ספק גם שזה שעזר מציון משמש פה גורם מקשר זה דבר שתורם רבות".

מנהלת המרכז הרפואי, אסנת לבציון קורח, שיבחה בפגישה את פועלו של ארגון עזר מציון, וציינה כי "יש לנו אמון גדול בהנהלת הארגון. אנחנו צריכים את האנשים שיש להם את שני הכובעים גם הלכתי וגם רפואי וזה ממש חשוב. מה שהיה נראה קשה בתחילת הדרך הוכח כאפשרי ובר ביצוע בזכות הרצון הטוב וההבנה בין הצדדים". היא הוסיפה כי היא "שמחה על האמון הרב והמשוב החיובי שאנחנו מקבלים מהציבור החרדי ועל הפיכתנו ליעד מועדף עבור תושבי מודיעין עילית".

יו"ר ארגון עזר מציון הרב חנניה צ'ולק שיבח את המרכז הרפואי וההנהלה בראשות הגברת לבציון קורח על ההתנהלות והגישה שלהם בכלל, ועל העשיה למען הציבור החרדי בפרט. "הם מוכיחים לכל אורך הדרך נכונות ורצון טוב, להלכה ולמעשה, ואין לי אלא להודות להם על כך ולקוות שגם בתי חולים נוספים ילכו בעקבותיהם".

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי רבני מודיעין עלית במרכז הרפואי צילום: באדיבות המצלם

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אין תחבורה נורמלית לשם  (ל”ת)

    יעקב

  2. מומלץ  

    נועה

;