1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

החרדים נסגרו הרמטית; החילונים רק שכונות

אפליה מכאיבה: עוצר לילי ומגבלות הוטלו על כ-40 ישובים וערים. אך כעת מתברר כי דווקא בערים החילוניות ידעו לבצע הפרדה ולרדת לפרטים בחלוקת השכונות, לעומת הערים החרדיות שנכנסו כחטיבה אחת לשקלול ההגבלות 

ארי קלמן, י"ט אלול תש"פ 08/09/2020 12:31

כישלון מהדהד בחורים חסידים עם מסכות בחורים חסידים עם מסכות צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

שרי הממשלה אישרו בשעה האחרונה סגרים על 40 ערים, עליהן יחולו מגבלות החל מהערב בשעה 19:00 שיימשכו על פני שבוע ימים, אך נראה כי הממשלה הבדילה בין הערים החרדיות לערים החילוניות.

כך, הערים, בני ברק, ביתר עילית, אלעד, עמנואל, רכסים נכנסו כולם לסגר, ואילו חלק מהערים שבראשם עומדים ראשי עיר מהליכוד נסגרו בהן רק חלקים קטנים מהעיר.

מהרשימה עולה כי העיר אילת למשל תכניס לעוצר רק שכונה אחת, את שכונת שחמון. באשדוד רק השכונות החרדיות ג׳, ז׳ וח׳ יכנסו לעוצר מידי לילה, כך גם בעיר אשקלון רק שכונות נאות ברנע, גבעת ציון וכרמי ציון יכנסו לעוצר, כשגם בעיר שדרות יסגרו 2 שכונות בלבד.

לעומת זאת החריגו מההגדרה הזו את העיר בית שמש שם יסגרו רק שכונות רמת בית שמש א׳ רמת בית שמש גת ומנוחה ונחלה, והעיר נתיבות שתכנס כולה להסגר מידי לילה.

הכישלון כאן מהדד פעמיים, אחד על נציגי החרדים בממשלה וברשויות המקומיות שלא הצליחו להפריד את ההגבלות רק לפי שכונות כפי שעשו מקביליהם החילונים, וגם על הממשלה שהתייחסה להגבלות לפי שכונות רק בישובים החילונים.

גם הנתונים בציוני הערים מעלים חשש לאפליה, כך על פי הניקוד, העיר ביתר נמצאת בתחתית הרשימה עם ציון של 7.66 שם נקבע עוצר על כל העיר, כשמנגד העיר אשדוד עם ציון גבוה יותר של 7.68 נרשם עוצר רק על שכונות חרדיות, וכך גם אילת עם ציון של 7.64 שהוגבלה בה רק שכונה אחת.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כי החרדים תחמנים, וקומבינטורים עוקפי חוק..  (ל”ת)


  • והחילונים צדיקים תמימים.... בוש והכלם מדברי הבלע שלך. (ל”ת)


 2. בושה חבל דאין בחירות עכשיו  

  מאוכזב

  • הציבור לא טמבל 


 3. למה שזה יעניין את הפוליטיקיים ה"חרדים"? אישרו העברת תקציב לישיבות. עכשיו מצידם גם להעביר חוקים נגד הדת וחילולי שבת. אין שם באמת ייצוג לחרדים אלא רק לעולם הישיבות.  (ל”ת)


 4. בבחירות הבאות משפחתנו לא תצביע לאף מפלגה חרדית!!  (ל”ת)


 5. רוצים למנוע חתונות ומפגשים בלילה  

  דוד

 6. ז  


 7. הכשלון הוא של החברה החרדית  

  אוהב ה׳

 8. את ר"ע ביתר מעניין רק אומן  (ל”ת)


 9. דחוף תפרשו כבר. פחדנים.  


 10. תיכנס הפתרון בפנים  


  • אתה עדיין חושב שיש לך יצוג בכנסת???? (ל”ת)

   גן

 11. הרווחנו את השנאה ביושר  


 12. צדקו האדמו"רים מגור ומבעלז ששלחו חסידיהם למות במחנות ההשמדה  

  שריר

 13. בושה לנו עם נציגי ציבור כאלו  

  יוסי

 14. לחרדים אין הנהגה בכלל  

  חמי

;