1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

החרדים מכריזים על מרד: "נמשיך בשגרה כרגיל"

החלטת הממשלה להטיל סגרים ליליים על הערים האדומות, גוררת ביקורת רבה מראשי הערים החרדיות ומחברי הממשלה של יהדות התורה. "לא ניתן יד לאפליית הציבור החרדי! בארבעים הערים שעליהם רוצים להטיל מגבלות, רק הרשויות החרדיות נמצאות תחת עוצר לילי, בעוד בערים הכלליות – הוכנסו רק שכונות באופן מידתי"

ארי קלמן, י"ט אלול תש"פ 08/09/2020 13:33

"לא ניתן יד לאפליה" מחאת חרדים בכניסה לביתר מחאת חרדים בכניסה לביתר צילום: באדיבות המצלם

מאז פרסום החלטת הממשלה בנוגע למגבלות הצפויות השבוע ובראשן סגירת מוסדות החינוך בערים האדומות, הזעם החרדי גובר עוד יותר לאור הפרסומים כי בעוד הערים החרדיות נסגרו כליל, בערים החילוניות הבעייתיות נסגרו שכונות נבחרות בלבד.

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' בסיעות החרדיות בכנסת וברשויות המקומיות מכריזים על מרד בהנחיות החדשות. הזעם ניכר גם בקרב חברי הממשלה מסיעת יהדות התורה.

סגן השר מאיר פרוש אמר לאחר אישור הממשלה: "זה אבסורד ומקומם שבערים מסוימות שראשי הערים שלהן ממפלגה מסוימת יודעים להטיל סגר לפי שכונות, אבל כשזה מגיע לערים חרדיות, לא יודעים לחלק את העיר לשכונות".

סגן השר אורי מקלב תקף אף הוא: "לצערנו בחרו בדרך הקלה והלא יעילה, בחרו שלא להתמודד עם מצב החולים ולסגור ערים שלמות, - סגירת מערכת החינוך במקומות אלה מהווה פגיעה חמורה בחינוך, בכלכלה ומגבירה את התחלואה".

בעיריית ביתר הבהירו כי הם לא יתנו גיבוי להחלטות הממשלה עד שתהיה שקיפות מאחורי ההחלטות. "לא ניתן יד לאפליית הציבור החרדי! בארבעים הערים שעליהם רוצים להטיל מגבלות, רק הרשויות החרדיות נמצאות תחת עוצר לילי, בעוד בערים הכלליות – הוכנסו רק שכונות באופן מידתי", נמסר מעיריית ביתר.

בעירייה דורשים "שקיפות מלאה של נתוני התחלואה, והסברים מפורטים מדוע מוטל עוצר על עיר חרדית כולה, ולא לפי שכונות". הם מבהירים כי "לא נוכל לתת גיבוי למהלכים שנעשים ללא שקיפות. אנו נוכל לשתף פעולה במיגור התחלואה, אך ורק כאשר יינתנו הסברים לתושבים עם שקיפות מלאה".

גם חברי הסיעה החסידית "אגודת ישראל" התכנסו לדיון דחוף בעקובת הכוונה להטיל עוצר דווקא על הערים החרדיות. בתום הדיון נמסר: "הציבור החרדי באשדוד לא יקבל, ולא ישתף פעולה עם אפליה זו". הם הכריזו על מרד באומרם: "הציבור ימשיך את אורח חייו כרגיל תוך שמירה והקפדה על הנחיות הבריאות כפי שהקפיד עד כה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד להם. כל הכבוד לליברמן.  (ל”ת)


  • מרד 


  • גלויי הפנים ימשיכו להדביק, מכניסים אנשים לבתי חולים ולבתי קברות 

   טור נוקב על הנרצחים בבלז

 2. מרד  

  דוב הרוסי

  • מינו אותך דובר של פרופסור גמזו (ל”ת)

   צבי

 3. כן יאבדו כל אויבך ה  


 4. דחוף. בלי דיבורים מיותרים  


 5. וכל הרשעה...  


 6. אכן כך צריך להיות  

  מוטקה

 7. תמשיכו כרגיל..וגם הקורונה ימשיך כרגיל ! ''לא תרצח''  (ל”ת)


 8. רק ערים או שכונות העושים בדיקות זוכים לסגר! רק מי ששומר על הכללים 'זוכה' לסגר, רבותי, רק מרד! להפסיק בדיקות! להפסיק ללכת מסכות!  (ל”ת)

  תושב בית שמש ג'

  • אל תלכו עם מסכות מי שימות או יחלה זה בעיה שלו ככה ה' רצה (ל”ת)

   טור נוקב על הנרצחים בבלז

 9. בחדרי חרדים מסיתים למרד , שיגרום לתחלואה. מתסיסים את האוכלוסייה כדי לגרום למוות של זקנים.  (ל”ת)

  אתר של רוצחים

  • לא רק זקנים מתים גם הרבה בגיל30-60, כחצי מהמתים חרדים הי"ד (ל”ת)

   טור נוקב על הנרצחים בבלז

 10. לימודים...  


 11. מבוא לאנרכיה למתקדמים  

  דוד

 12. עת לעשות  


 13. אז תקבלו כדורי גומי לרגליים. יהיה קשה להשתדך אחרי זה, והרבנים ששולחים אתכם להפגין ולמרוד, יעלמו ברגע שאתם תהיו בבעיה, הם תמיד נעלמים כשיש בעיות. שהם יצרו.  (ל”ת)

  דתי לאומי

  • הייל (ל”ת)


  • חוצפה לדבר על רבנים!!!!!!!!!!! (ל”ת)


  • בשם בריאות??!! (ל”ת)


 14. בחירות  


 15. מה זה שונה ממה שליברמן אמר  (ל”ת)


 16. מה עם ראש העיר בני ברק  (ל”ת)


 17. קורונה  

  דוב הרוסי

 18. מרד אזרחי כללי.  (ל”ת)


 19. כמו שהקבפיד עד כה  


  • דיקטטור 


  • ואני הייתי גוזר לך את האצבעות שלא תוכל לכתוב שטויות נגד חרדים (ל”ת)

   צבי

 20. חייבים לארגן מרד כללי בכל הארץ!!!! כל החרדים בשכונות הסגר לצאת לטיול המוני ושקט כמובן בשעה 8 בערב!!!! נגמרו הדרכים בהם היה ניתן לפתור בעיות בדיבורים. אין עם מי לדבר בשום מקום....  (ל”ת)


 21. חבר'ה תעשו מה שבא לכם, רק בעוד חודש , כשאמבולנסים יטפטפו לתוך השכונות שלכם בשקט בלילה כדי לפנות זקנים גוססים מקורונה, הדם על הידיים יהיה שלכם, ושל הנשים שלכם שלא רוצות להיות עם הילדים שילדו , כי זה לא נוח להן , ומעדיפות לרצוח זקנים.  (ל”ת)

  דתי לאומי

  • נעבור גם אותך 

   היהודי הנצחי

  • היהודי נצחי, תמשיך לבלבל את המוח, אתה רוצח. (ל”ת)

   דתי לאומי

 22. לולא מוראה של מלכות....  

  יוסי

;