1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

יעקב אשר קצב את ה"רמזור" של גמזו לשבוע בלבד

הממשלה ביקשה מוועדת החוקה לאשר את ה"רמזור" של פרופ' גמזו ל-28 יום, אלא שהיו"ר ח"כ אשר קצב זאת לשבוע בלבד ודרש שורת תיקונים כמו מחיקת חצי אחוז הקנס על מאה חולים, שינויים בהגבלות על חללים גדולים ועוד

ארי קלמן, י"ט אלול תש"פ 08/09/2020 23:23

בניגוד לדרישת הממשלה יעקב אשר בראשות וועדת החוקה יעקב אשר בראשות וועדת החוקה צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

בתום דיונים ממושכים אישרה וועדת החוקה את מתווה הרמזור של פרופ' רוני גמזו, אלא שהיו"ר ח"כ יעקב אשר קצב זאת לשבוע בלבד ודרש שורה של תיקונים. בהצעתו תמכו גם הח"כים אוריאל בוסו מש"ס ואיתן גינזבורג מכחול לבן. ח"כ אוסאמה סעדי מ'הרשימה המשותפת' נמנע.

בין התיקונים שדרש ח"כ אשר לערוך ב"רמזור": שינוי שיטת חישוב צבעי היישובים וביטול תוספת חצי נקודת ה"קנס" לכל ישוב בו מעל 100 חולים חדשים בשבוע, ללא כל קשר לגודל היישוב.

עוד דרש ח"כ אשר לצמצם בתקנות הבאות את פער המגבלות בין גני אירועים למסעדות ובתים פרטיים באזורים ירוקים. כמו כן לשנות את התפוסה המותרת בעסקים ששטחם גדול בעיקר באזורים ירוקים, לפי אדם ל-4 מ"ר וללא קביעת תקרה של 100 אנשים.

במהלך הדיונים התנגדו חברי הוועדה לפער שנוצר בין הפעלת גני אירועים באזור ירוק, המותרת בהשתתפות של עד 100 איש, בשטח פתוח ובהושבה ללא ריקודים, לעומת האפשרות לקיים אירועים במסעדות או בבתים פרטיים שם המגבלה עומדת על 250 איש ללא התייחסות להושבה או ריקודים.

לאור טענות שהעלו בעלי עסקים ששטחם אלפי מטרים רבועים, דרש היו"ר ח"כ אשר להשאיר את הקריטריון של אדם לכל 4 מ"ר ללא קביעת התקרה של עד 100 איש לחנות באזור ירוק.

יו"ר הוועדה ח"כ אשר אמר עוד כי "התקנות שאישרנו נכנסו לתוקף לפני יומיים. אם לא נאשר את כל התכנית נגרום נזק לתחומים רבים ונפגע באנשים רבים. אחת השיטות שנקטנו בהן היא קיצור מועדים בדברים מסוימים בהם נתנו שיעורי בית לממשלה ומשרד הבריאות אמר שהוא מקבל אותם".

הוא הוסיף כי "באמצעות השיטה שיצרנו בחוק טייבנו הרבה דברים שעזרו לציבור כולו, וכך נעשה גם במקרה שלפנינו עם תקנות הרמזור".

ח"כ אשר חתם את הדיון בקריאה למשרד הבריאות: "אנחנו נותנים לכם זמן עד יום שלישי הבא בחצות לתקן את כל מה שדרוש תיקון, אני מצפה מכם לבוא עם תשובות ברורות כדי שהתקנות יהיו שקופות ונכונות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. על סגירת מערכת החינוך הוא לא מדבר  

    דוד

  2. יפה  (ל”ת)


  3. החברה החרדית חולה מאד. ולא בקורונה. ואין מושיע.  

    חרדי

;