1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ח"כ פינדרוס לנתניהו: "לדאוג מיידית למענק חג בערים האדומות"

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יצחק פינדרוס שיגר מכתב לראש הממשלה נתניהו בו הוא דורש מימנו לפצות את ההורים תושבי הערים האדומות שפרנסתם נפגעה בגלל סגירת מערכות החינוך.  "פגיעה אנושה בפרנסתן של עשרות אלפי משפחות בתקופה עתירת הוצאות - חודש החגים"

ארי קלמן, כ' אלול תש"פ 09/09/2020 16:57

עומדים בפני שוקת שבורה פינדרוס על רקע המכתב פינדרוס על רקע המכתב צילום: פלאש90

הוראת הממשלה על סגירת מערכת החינוך בערים האדומות, פוגעת פגיעה כלכלית קשה בכיסן של אלפי משפחות חרדיות. ההורים נאלצים להישאר בבית עם הילדים, להפסיד ימי עבודה על חשבונם. בנוסף, עובדים חרדים רבים עומדים בפני סכנת פיטורים, כאשר המעסיק מנסה למצוא עובדים חדשים, אחרי שפעם אחר פעם הם מנועים מלהגיע לעבודה בגלל ההחלטות הסלקטיביות על סגרים בערים החרדיות.

מי שהרים את הכפפה הוא יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס, שפנה הבוקר (רביעי) במכתב בהול לראש הממשלה ושרי קבינט הקורונה בדרישה לפיצוי להורים, עובדים ובעלי עסקים שניזוקים מהסגר וכן להורות למוסדות החינוך הסגורים שלא לגבות כסף מההורים.

"ביום שלישי ה-8 לחודש אישרה ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל את המלצות משרד הבריאות ומנהל "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו, להטיל סגר לילי על אזורים בעלי תחלואה גבוהה וסגירת מוסדות החינוך בהם, למעט החינוך המיוחד, למשך שבוע עד ל15/9", כותב פינדרוס במכתבו.

"ההחלטה גורמת לפגיעה אנושה בפרנסתן של עשרות אלפי משפחות בתקופה עתירת הוצאות – חודש החגים. ראשית, בעקבות סגירת מערכת החינוך בכל הגילאים אלפי הורים נאלצים לתמרן בין הישארות בבית עם ילדיהם לבין יציאה לעבודה, כך שלפחות אחד מבני הזוג נותר בבית מחוסר עבודה. יתרה על כך, בהיעדר הנחיות מפורשות, מוסדות הלימוד ומעונות היום ממשיכים בגביית תשלומים על השבוע בו הם סגורים, וכך ההורים גם לוקים וגם משלמים".

עוד הוסיף פינדרוס במכתב ששיגר בין היתר כאמור לראש הממשלה, כי "מלבד הנזקים הישירים בהפסד ימי עבודה, הורים רבים נמצאים בפני סכנת פיטורין, בפרט הורים מאזורים עליהם מוטלים שוב ושוב הגבלות. כך למשל, בעל עסק המעסיק עובדים מהעיר ביתר עילית, שזו הפעם השלישית המוטלות עליה הגבלות או מהעיר בני ברק, שלה זו הפעם השנייה, ינסה להחליף את העובדים מערים המוגבלות בעובדים מערים לא מוגבלות ולא להסתבך בהישארות עובדים בבית בכל פעם שמדד התחלואה בביתר עילית, בני ברק וכדומה מטפס. בנוסף, הטלת העוצר משעות הערב גורמת לפגיעה חמורה בעסקים באזורים המוגבלים".

לסיום מדגיש פינדרוס, כי "אי אפשר להכריח עשרות אלפי בני אדם שלא להתפרנס מבלי לדאוג להם לרשת ביטחון חלופית, בפרט בערב חודש החגים. אני דורש לדאוג מיידית למענק חג שיועבר עוד לפני ראש השנה לכל אדם עובד שפרנסתו נפגעה באזורים שמערכת החינוך נסגרה; הטלת איסור על מערכת החינוך, כולל מעונות, על גביית תשלומים מההורים; פיצוי לעסקים באוזרים המוגבלים ואיסור על פיטורי עובדים מאזורים מוגבלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חוץ ממכתבים לראש הממשלה הם לא עושים כלום החכי"ם כבר אוחזים באלף שלוש מאות מכתבים בחצי שנה אחורנה אבל שום דבר לא יוצא מכלום שום דבר לא זז  (ל”ת)

  בני ברקי

 2. מענק  

  אברך

  • כותרות נגד החרדים יהיו בכל מקרה... אף אחד לא באמת חושב שיש בהם אמת העיקר ללבות שנאה. ברור שמגיע למשפחות פיצוי. אני עצמי שלמתי בסגרים הקודמים 2000 ש''ח בייבי סיטר לבן שלי בגלל סגירת הגנים. וכמוני עוד אלפים!!! גם אם יטילו מס מיוחד לחרדים עדיין יגידו שאנחנו עושקים את קופת המדינה. לפחות להרויח כמה שקלים לכסות את הנזקים. (ל”ת)


 3. כשאמרתי לאשתי שהציונים בונים גטאות ליהודים היא צחקה עליי!!!  

  בועז

 4. שוחד  

  בני

 5. מה עם מודיעין עילית? מה הם אשמים שראש העיר דפק אותם והם לא אדומים?...  (ל”ת)


 6. חרדים נכשלתם בחינוך .הגיע הזמן להודות בזה.  (ל”ת)


 7. אתם תמשיכו לחגוג בחתונות ולנהוג בהפקר ואחכ תבקשו כספים  

  נועה

;