ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
ביזוי הקודש

רבני הערים במכתב חריף ליועמ"ש: להסיר נגע זה מתוכנו

הסערה סביב התכנית 'היהודים באים ממשיכה לעורר הדים. עשרות רבנים חתמו על מכתב הממוען ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להפסיק את שידורי התכנית. מנכ"ל ארגון אופק: זוהי מציאות בלתי נתפסת שעם ישראל מחוייב כיום עפ"י חוק, לממן מכספו תוכן אשר כורת את ענף העבות עליו הוא עומד

רבני הערים במכתב חריף ליועמ"ש: להסיר נגע זה מתוכנו
מתוך היהודים באים צילום: כאן 11

בעקבות הסערה שמתחוללת בשבועות האחרונים נגד התכנית 'היהודים באים', המשודרת בתאגיד השידור הציבורי כאן 11, ואשר עוררה גינויים רבים מכל קצות הקשת הפוליטית והחברתית. וכפי שפרסמנו כאן ב'בחדרי חרדים'. עשרות רבני ערים בישראל שיגרו היום (רביעי) מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בו הם דורשים ממנו להסיר את התכנית לאלתר ע"פ סעיף 173 לחוק העונשין, האוסר על פגיעה ברגשות דת.

במכתב שנכתב ע"י רבני הערים ונשלח ע"י ארגון אופק ליועץ המשפטי לממשלה נכתב: "לכבוד היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט שלום וברכה", פותחים הרבנים "אנו רבני הערים בישראל, מביעים מחאה וזעזוע מתכניות המשודרות בערוץ תאגיד השידור הציבורי, אשר מפיצות רעל וגורמות עלבון עמוק ופלגנות והרס ערכי בעם ישראל וילדי ישראל, ומבקשים ממך בזאת לפעול בדחיפות על פי סעיף 173 לחוק העונשין להסרת חרפה זו".

במכתבם פירטו הרבנים את החרפה הגדולה שנעשית ע"י תאגיד השידור הציבורי "מדובר הן בתכנית "היהודים באים" המעוותת את דמויות ההוד שבתנ"ך ומציגה אותם כאשפה אנושית, תוך שימוש במילים בוטות וגסות מהרמה הנמוכה ביותר שבשולי החברה, והן בתכניות הפוגעות במוסר הבסיסי הנוגע למוסד הנישואין ובמצוות שהן בבסיס היהדות כמצוות ברית המילה עליה מסרו אבותינו את נפשם, ועוד אחרות המציגות את המגזר החרדי והדתי באופן נורא הכולל הסתה סמויה וגלויה בסגנון המזכיר ימים אפלים בתולדות עמנו, ומדרדרות את העם לשנאת אחים".

"יצוין", הם מוספים במכתב, כי: חלק מתשלום אגרות הרכב של כל אזרח מממן באופן ישיר את התאגיד ובעצם את הפקת התכנים הנוראיים הללו. בנוסף תכניות אלו מציגות מדי שבוע ביזוי בוטה של האבות הקדושים ומנהיגי האומה, ואפילו כלפי בורא העולם בכבודו ובעצמו. עוד מציינים במכתב "כשהוצגו בפנינו קטעים מהתכנית, הזדעזענו עד עמקי נשמתנו והורנו שחובה לעשות קריעה על פי ההלכה בעת ראיית ביזוי שם שמיים".

עוד מוסיפים רבני הערים הוסיפו כי בקשתם ע"פ סעיף 173 להסיר במיידי את התכנית הזאת. "הננו לבקשך לפעול בכל חומרת הדין מול תאגיד השידור הציבורי ע"פ חוק העונשין הנ"ל הקובע כי העושה אחת מאלה, דינו מאסר שנה אחת: עבירה אחת, מפרסם פרסום שיש בו כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם או ברגשותיהם הדתיים של אחרים. בנוסף תיחשב לעבירה הם מוסיפים, המשמיע במקום ציבורי ובתחום שמיעתו של פלוני מילה או קול שיש בהם כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתו או ברגשותיו הדתיים".

"כידוע, בעבר הועמדו אנשים לדין ונשלחו על כך לכלא. אין כל ספק שאילו היו תכניות אלו מבזות את הדת הנוצרית או המוסלמית, הייתה הארץ רועשת וגועשת, האם מדובר בחוק סלקטיבי החל רק על דתות כמו האסלאם והנצרות? האם רק אותן אסור לבזות ואת הדת היהודית שלנו מותר?? תמהים הרבנים במכתב".

"אנו מבקשים ודורשים לעשות כל שבידך להפסיק כל סוג של הפקות מבזות ומפלגות כאלה בכל ערוץ שהוא, ובפרט להורות שכסף ציבורי לא יממן בשום אופן שידורי תכנים מזעזעים כאלה, הפוגעים ברוב ככל תושבי המדינה שבכספם הוא פועל. בתקווה להסרת נגע זה מתוכנו מהרה. נודה לתשובתך בהקדם לנציג ארגון "אופק" המייצג את כולנו. רבני הערים בארץ ישראל. חתמו הרבנים".

על המכתב חתומים בין היתר, רבני הערים פרדס חנה, מגדל העמק, רעננה, בית שמש, אלעד, באר שבע, חדרה, צפת, רכסים, רמלה, כרמיאל, בת ים, רמת גן, יוקנעם, נתיבות, קרית אונו, יבנה, אופקים, אור יהודה, פתח תקוה, נצרת, נהריה, נתניה, אור עקיבא, מודיעין, קרית גת, קרית אתא, חולון, בית שאן, מבשרת, טבריה, עתלית.

אלעד צדיקוב, מנכ"ל ארגון אופק הוסיף על המכתב ואמר כי "עם ישראל מבין שהגיעה העת לומר את דברו ולעצור את ההשתלחות וביזוי ערכי היהדות בתקשורת בכלל, ובתאגיד השידור הציבורי בפרט. אני קורא לכל מי שערכי היהדות חשובים לו, לסמן את תכני התכנית כתוכן פוגעני ברשתות החברתיות, וכן לדרג את אפליקציית התאגיד בדרוג נמוך בהתאם. זוהי מציאות בלתי נתפסת שעם ישראל מחוייב כיום עפ"י חוק, לממן מכספו תוכן אשר כורת את ענף העבות עליו הוא עומד".

אביחי מנדלבליט היהודים באים מחאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד