1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

דו"ח אמ"ן: מספר החולים במצב קשה נמצא מעבר לקיבולת של בתי החולים

בדו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי המתפרסם הערב נכתב כי מספר החולים הגבוה עשוי להביא לקריסת מערכת הבריאות. "יוצר סכנה ליציבותה של מערכת הבריאות"

יוסף קליין, כ"ד אלול תש"פ 13/09/2020 23:34
תגיות:

אזעקת חירום מחלקת קורונה בבית החולים שיבא מחלקת קורונה בבית החולים שיבא צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

בעוד מנהלי בתי החולים, בעיקר בצפון הארץ, מזהירים מפני המשך העליה במספר החולים כאשר הם הם "בתי החולים עומדים בפני קריסה", מזהיר גם דו"ח אמ"ן כי מספר החולים קשה "נמצא מעבר לקיבולת של בתי החולים", וכי הדבר "יוצר סכנה ליציבותה של מערכת הבריאות ".

לפי הדו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי של אמ"ן אשר הוצג בישיבת הממשלה, בקצב התחלואה הנוכחי בקורונה יידרשו בישראל יותר מ -90 יום כדי להגיע להרצאה שבה מאובחנים 'רק' 400 חולים חדשים. הדו"ח אף מזהיר כי "קצב התפשטות הנגיף הוא המהיר ביותר שנראה בארץ בחודשיים האחרונים".

מחברי הדו"ח מצביעים על העליה במספר החולים כמו שנרשמה בשבוע האחרון, וקובע כי שיעור הבדיקות שבהם הוצגה תוצאות חיוביות לנגיף הוא מהגבוים בעולם, דבר המעיד על תחלואה גוברת בכלל הציבור. נתון נוסף שעולה מהדו"ח הוא שרק 2% מתושבי המדינה מתגוררים לפני ביישובים ירוקים - ירידה ב -6% בין מה שנמסר בסוף השבוע שעבר.

מחברי הדו"ח מזהירים מפני המשך המגמה וקובעים כי יש לנקוט בצעדים בכדי לעצור את העליה במספר החולים. ההלחמה, המערכת הרפואית הגיעה לרגע אשר היא עומדת בפני קריסה. "מספר החולים ההוא קשה נמצא בעלייה וטווח הביטחון מעבר לקיבולת בתי החולים הצטמצם משמעותית", נכתב בדו"ח שם מובהר כי הדבר "יוצר סכנה ליציבותה של מערכת הבריאות".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;