1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ליצמן מבהיר לאחר ההתפטרות: "כבר לא אהיה שר"

סיבת התפטרותו של ליצמן, עודנה במחלוקת בין העיתונאים והפרשנים השונים שלא סגורים על כך כי העילה היא נטו הסגר שהוטל על החרדים והגבלת בתי הכנסת. בינתיים מבהיר השר כי לא ישוב עוד לתפקיד שר. ומי ימלא את מקומו כשר השיכון?

ארי קלמן, כ"ה אלול תש"פ 14/09/2020 07:37

מי ימלא את מקומו? יעקב ליצמן יעקב ליצמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר התפטרותו שר השיכון היוצא יעקב ליצמן מבהיר כי הוא לא צפוי לחזור לתפקיד שר, כשלא ברור לאן שואף ליצמן לעתידו הפוליטי ומי יחליף אותו.

על פי הדיווח של יאיר שרקי אמש (ראשון) ב'חדשות 12', השר ליצמן אמר אתמול למקורביו: "אני כבר לא יהיה שר יותר. לא יהיה יותר התואר 'השר יעקב ליצמן'". כשהוא דוחה את הדיווחים כי הוא צפוי לחזור בהמשך לתפקידו.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשלב הראשון צפוי אחד משרי הממשלה, ככל הנראה השר יואב גלנט להחזיק בתפקיד שר השיכון בנוסף לתיק החינוך שנמצא בידו, וזה כאשר השר בפועל יהיה מוטי בבצ'יק, כיום יועץ השר ליצמן שישמש כרמ"ט שר השיכון.

במקרה והסאגה תימשך ולא ניגרר לבחירות בתקופה הקרובה, תמנה הממשלה שר שיכון קבוע, כשגם השמות אליהו חסיד או יעקב טסלר עולים כאפשרות למלא את מקומו של ליצמן. שצפוי לשוב לכנסת בעוד כ-30 שעות, לאחר כניסת ההתפטרות לתוקף, ככל הנראה כחבר כנסת מן המניין.

מי שישלם את מחיר ההתפטרות הוא סגן יו"ר הכנסת ח"כ אליהו ברוכי שנכנס במסגרת החוק הנורבגי, לאחר שהשר ליצמן התפטר בשבילו מהכנסת, אלא שהחוק הנ"ל קובע כי כאשר הוא מתפטר מהממשלה, השר שב לכנסת במקום הח"כ שבעבורו התפטר מהכנסת.

בינתיים המון תהיות עלו אמש סביב עילת התפטרותו, שהערכה הגוברת היתה כי מה שהוביל להתפטרותו היא לא סאגת בתי הכנסת או הסגר אותו הוא ביקר אלא סיבות אחרות, כמו למשל כתב האישום המתקרב שלטענת כמה עיתונאים היה שיקול מרכזי בהחלטתו, וכן פעילותו הענפה של חבר הכנסת אליהו חסיד, שעושה חייל בתפקידו ומאז החל הח"כ הגוראי החדש לפרוח, החל ליצמן לבקר יותר בכנסת מאשר בעבר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליצמן פשוט משוגע!!!!!!!  (ל”ת)

  בנצי

 2. ליצמן העם לא קונה את הבלוף, להתפטר זה אומר כולכם מחוץ לממשלה לא פולישע שטיקעס  (ל”ת)

  בעלזער

 3. זה הרי היה ברור כשמש שלא הסגר הוא הסיבה להתפטרות  (ל”ת)


 4. סוף סוף בשורה טובה לפני ראש השנה. ברוך שפטרנו מעונשו  (ל”ת)


 5. BARUCH SHE'PETARANU  (ל”ת)

  WOW EIZE' NAGIF

 6. הרבי מסלאנים ניצח...  (ל”ת)

  מנחם

;