1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

מסתמן: הבנות בין דגל התורה לאגודת ישראל

נראה כי מגיע לסיומו המשבר ביהדות התורה לאחר חזרתו של ליצמן לכנסת ובעקבות כך חוסר שוויון במספר התפקידים בין אגודה לדגל. נציגי הסיעות הסכימו על הידברות של שבועיים ימים במטרה להגיע לפתרון. גפני סירב להחליף תפקידים עם ליצמן 

ארי קלמן, כ"ה אלול תש"פ 14/09/2020 16:28

גפני סירב להחלפה ישיבת סיעת יהדות התורה ישיבת סיעת יהדות התורה צילום: באדיבות המצלם

בסיכום שקט שנערך היום (שני) בין סיעות דגל התורה לאגודת ישראל, סוכם על הידברות של שבועיים עד להשגת פתרון שיביא סוף לסאגה של חוסר האיזון בין דגל התורה לאגודת ישראל שנוצר בעקבות התפטרותו של ליצמן וחזרתו לתפקיד ח"כ.

הקרבות חוזרים: בדגל התורה פותחים חזית עם אגודה

בשעות האחרונות התנהלו שיחות בין דגל לאגודת ישראל בהן סוכם כי בשלב הראשון יפתחו בשבועיים של הידברות בדרכי שלום כדי להגיע לפתרון שיהיה מקובל על שני הצדדים. ברוכי יודח כבר מחר מהכנסת ובשבועיים הקרובים ינסו למצוא פתרון להחזרתו.

בין האופציות: למנות שר מתוך אגודת ישראל שיתפוס את מקומו של ליצמן במשרד השיכון, כל חברי הכנסת עולים כמועמדים אך המוקש הוא אישור של מועצת גדולי התורה שמתנגדים למינוי שר.

אופציה נוספת שעלתה על השולחן אך ירדה מייד, היא הצרחה בין חה"כ משה גפני לליצמן, כך שגפני ימונה לשר השיכון וליצמן ינהל את ועדת הכספים אלא שגפני דחה את ההצעה והבהיר כי יישאר בתפקידו בוועדת הכספים.

קודם ישיבת הסיעה נועד השר יעקב ליצמן לישיבה עם חבר הכנסת אליהו חסיד, חבר הכנסת יעקב טסלר ומזכ"ל אגודת ישראל חנוך זייברט, שבמקביל נודעו נציגי דגל התורה לישיבה בה השתתף חבר הכנסת גפני באמצעות הטלפון.

בשתי הצדדים הסכימו להארכת זמן של שבועיים ימים בהם אגודת ישראל ימצאו פתרון, או מינוי שר או פיטוריו של חבר הכנסת אליהו חסיד שעד כה הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נפשי מעונה נפשי עגומה אלוקי ענני נא  (ל”ת)


  2. בושה  

    חרדי

;