1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. מחשבה יהודית

כאדם מפורסם: השליחות העצומה של ציון ברוך

בתוכנית חידודון של עמי מימון התארח השחקן והקומיקאי הישראלי ציון ברוך, כשהוא מספר בהתרגשות על השליחות העצומה והחשובה שזכה לה כאדם מפורסם, מדוע חיפש אותו הרב יעקב עדס? וממה התרגש ציון?

חני לוין, כ"ו אלול תש"פ 15/09/2020 20:24

בראיון מיוחד ציון ברוך ציון ברוך צילום: ציון ברוך

הפינה האהובה בתוכנית חידודון - פינת אומן באמונה מסיימת שנה בראיון מיוחד עם ציון ברוך - יוצר, שחקן וקומיקאי ישראלי.

ציון ברוך בראיון לעמי מימון. קרדיט תמונה: ציון ברוך

״בכל ערוצי התקשורת כבר ראו שאני מניח תפילין כל יום״, במילים אלו בוחר השחקן והקומיקאי הישראלי, ציון ברוך, לפתוח את הראיון אצל עמי מימון.

״אולי תספר לנו סיפור מבית אבא?״ ביקש עמי מימון מימון מציון, והוא ענה לו בהומור: ״אולי אתן לך סיפור מבית אמא?״, אך מיד לאחר מכן, עמד בהבטחתו וסיפר על סבו אשר הוא קרוי על שמו,

וכך מספר ציון: הוא הגיע מתוניס, ״ביום כיפור הוא היה מכניס גרגירי חומוס יבשים בנעליים כדי להרבות בכאב ועוצמת התענית״.

בהמשך הראיון, ריגש עמי את ציון ובירך אותו שכל הדברים הטובים שהוא עושה וכל קידוש השם שנפעל על ידו, יהיו לעילוי נשמת אימו חנה ע״ה.

״קרה לי סיפור השגחה פרטית שגרם לי להבין את השליחות שיש לי״ מספר בהתרגשות ציון. ״זה קרה כשהגעתי לכותל לסליחות עם חברים, ראיתי את הרב יעקב עדס והתרגשתי ממנו מאד, אך הבנתי שהוא לא מברך אנשים״.

למחרת בבוקר, מקבל ציון טלפון על כך שהרב יעקב עדס מחפש אותו.

מספר ציון: ״מאד התרגשתי, למה שהרב יעקב עדס יחפש אותי? הוא מכיר אותי בכלל?״

לאחר בירור מקיף שעשה ציון יחד עם הרב מרדכי חסידים, מתברר כי אכן הרב עדס חיפש אותו והיה לו משהו חשוב מאד להגיד לו.

ממשיך ציון ומספר בהתרגשות: ״נתנו לי מספר שלו, התקשרתי ושאלתי, במה זכיתי שהרב מחפש אותי? הרב ענה לי שכשהוא סיים את התפילה בכותל, הוא שמע שני בחורים שמספרים אחד לשני בהתלהבות שציון ברוך היה פה והתפלל והוא לא הבין מי זה השם הזה ועל מה כל ההתלהבות? כשהוא הבין מהם מי אני, היה לו חשוב להתקשר אליי ולהגיד לי איזו זכות יש לי, שבמעמד שלי, אני יכול לעשות קידוש השם עצום. כל ברכה, כל דיבור טוב על היהדות והאמונה - פשוט מזכה את הרבים. זו שליחות עצומה וחשובה שיש לי״. סיים בהתרגשות.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;