1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

בזמן הטקס בבית הלבן: רקטות נורו לדרום; חרדי נפצע קשות

תוך כדי טקס חתימת הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאמירויות ובחריין בבית הלבן, שוגרו מרצועת עזה שתי רקטות לעבר הערים אשקלון ואשדוד. שמונה נפגעו בדרגות שונות באשדוד, אחד מהם חרדי שנפצע באורח בינוני עד קשה. בצה"ל מאשרים כי רקטה אחת יורטה בהצלחה

אבי גדלוביץ', כ"ו אלול תש"פ 15/09/2020 20:41

8 נפגעים פונו מהזירה זירת נפילת רקטה באשדוד זירת נפילת רקטה באשדוד צילום: דוברות מד"א

בזמן שבבית הלבן מתקיים טקס חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והצהרת השלום עם בחריין, אזעקות נשמעו הערב (שלישי) בערים אשדוד ואשקלון, כתוצאה מירי רקטות ארוכות טווח מרצועת עזה לעבר ישראל. על פי הערכות, לפחות שתי רקטות נורו וככל הנראה אחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. התושבים דיווחו על פיצוצים עזים. כתוצאה מהירי, נפגעו שמונה בני אדם ופונו על ידי מד"א לבית החולים. אחד מהם, חרדי בשנות השישים לחייו שפונה במצב בינוני עד קשה, לאחר שנפצע מרסיסים עת שהיה בדרכו לחלק מזון לנזקקים. שמו לתפילה: אשר בן חווה לרפו"ש בתושח"י.

בצה"ל מאשרים כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד.

אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים. השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל"חוק זכויות יוצרים". אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות ל-desk@bhol.co.il

ממד"א נמסר כי חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח אסותא באשדוד שני פצועים, בהם גבר בן 62 במצב בינוני עם פציעות מרסיסים בפלג גופו העליון וגבר בן 28 במצב קל עם רסיסי זכוכיות בגפיים וארבעה נפגעי חרדה.

יצחק פונפנדר חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר ברסיסי נפילה שגרמו לנזק לחנויות במרכז מסחרי ולבהלה. כתוצאה מכך אחד מעוברי האורח נפצע קל עד בינוני ו-5 נפגעים קל. בסיוע חובשים נוספים וצוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה הענקנו סיוע ראשוני לנפגעים".

רגע נפילת הרקטה באשדוד.

חובשי רפואת חירום במד"א שחר אדרי ואהרון ויינשטיין סיפרו: "כשהגענו, במקום הייתה המולה וראינו הרס. שני נפגעים שכבו, גבר בן 62 שסבל מפגיעות רסיסים בגפיים ובחזה היה בהכרה מלאה וכאוב. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים כשמצבו בינוני. גבר נוסף בן 28 סבל מפציעות קלות מרסיסי זכוכית ולאחר טיפול ראשוני במקום פינינו אותו לבית החולים במצב קל. טיפלנו בארבעה נפגעי חרדה נוספים ופינינו גם אותם להמשך טיפול בבית החולים."

מביה"ח הציבורי אסותא אשדוד נמסר כי לבית החולים הגיעו בסה"כ 7 פצועים. 1 מוגדר כעת בינוני עד קשה. 4 פצועים מרסיסים ומצבם מוגדר קל וכן 2 נפגעי חרדה.

ד"ר דברה ווסט, מנהלת מלר"ד בית החולים מסרה כי: "במלר"ד אסותא אשדוד התקבלו 7 פצועים, אחד גבר בשנות ה-60 במצב בינוני עד קשה שהיה בדרכו לחלק לחם למשפחות נזקקות, ועוד 4 פצועים מרסיסים כולל אשה בהריון, ושני פצועי חרדה. מצבם של הפצועים כעת יציב ובעת הזו מוענק להם טיפול ראשוני בחדר מיון".

מהמשטרה נמסר, כי שוטרים וחבלני המשטרה הוזעקו לזירת נפילה באשדוד. הכוחות סגרו את זירת האירוע ובשלב זה מבצעים את משימתם להסרת הסכנה במקום, טיפול חבלני המשטרה בפריט הרקטי וחלקיו באופן מקצועי למניעת פגיעה בנפש והשבת החיים למסלולם במקום.

"גם הערב אנו פונים לציבור להמשיך ולגלות ערנות ואחריות אישית בעת אזעקה, יש לפעול על פי הנחיות התגוננות פיקוד העורף, לא להגיע לזירה ולהימנע ככל הניתן מהפרעה למשטרה וכוחות החירום וההצלה בזירות", אומרים במשטרה.

שר הבריאות וחבר הקבינט המדיני ביטחוני יולי אדלשטיין התייחס לירי הרקטות מעזה ברקע חתימת ההסכם בבית הלבן ואמר: "יש מבקשי שלום ויש את אלו המחפשים מוות ומלחמה. תמונה אחת מוכיחה היטב מי הם העמים החפצים בשלום לעומת ארגון הטרור חמאס שמבקש לזרוע הרס וחורבן. ההסכם היום מוכיח: מי שמושיט לנו יד לשלום, נשיב יד בחזרה בנפש חפצה. למי שמבקש מלחמה צריך להשיב באגרוף ברזל".

יו"ר מפלגת העבודה ושר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ, התייחס לחתימה על הסכמי השלום ולירי מעזה בכנס מזכירי סניפים של המפלגה שנערך בזום ואמר: "ממשלת האחדות עצרה את הסיפוח שרע לישראל, והביאה שלום עם מדינות במפרץ שטוב לעתידנו. יש להלחם בחמאס ובטרור כאילו אין שלום, ולכונן שלום כאילו אין טרור".

בעקבות הירי לדרום, קיים שר הביטחון בני גנץ התייעצות ביטחונית בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, בסיומה העביר את הנחיותיו לצה"ל וגורמי הביטחון. גנץ אמר, כי בערב היסטורי של שלום, קיבלנו תזכורת מאויבינו שעלינו תמיד להיות חזקים ודרוכים להגן על תושבי ישראל בכל זירה ובכל עת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איזה נס, אשדוד ואשקלון עיר אדומה סגר מ19:00, לא היה איש!  

  מני

  • טעות 

   אשדודי

  • אדם נפצע קשה ואחר קל (ל”ת)


 2. עד שאתם הולכים לזכויות יוצרים מי התיר לכם...  

  דוד

 3. קורבנות השלום  


  • ההפך זה התגרות באומות בגלל זה היה טילים אין לנו שום דבר עם בחריין ודובאי זה התגרות בחאמס והרשות (ל”ת)


 4. שלום היסטרי  (ל”ת)

  שלום?

 5. אין סגר באשדוד, אלא רק באזורים חרדיים  


 6. התגרות באומות אין לנו שום דבר עם דובאי ובחריין זה הכל התגרות בפלסטינים והכל בגלל הציונים הציונים עושים את הבעיות ואז עושים את הפתרונות  (ל”ת)


 7. התגרות באומות אין לנו כלום עם מלחמות הציונים הכל זה פוליטיקה  (ל”ת)


;