1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. חינוך ילדים

לא ויתרו: למרות הבידוד, המחנך מסר את השיעור בגמרא בכיתה

מחזה נדיר ומרגש שככל הנראה יכול לקרות רק בימים אלו • מחנך בבית הספר 'נתיבות משה' בקדימה נאלץ להסתגר בביתו בבידוד, אך התלמידים וצוות ההנהלה החליטו שלא לוותר על השיעור במסכת קידושין • כך זה נראה 

ליפא ברגר, כ"ז אלול תש"פ 16/09/2020 14:08
תגיות:

הבל פיהם • צפו השיעור שנמסר בכיתה השיעור שנמסר בכיתה צילום: באדיבות המצלם

מרגש: בשעה שמערכת החינוך כבר עומדת לקראת סגר והשבתה כללית. בימים טרופים שכאלו, ישנם שעדיין מנסים לשמור על שגרה ככל האפשר, ובפרט כשמדובר בהנחלת התורה לדור הצעיר.

בבית הספר 'נתיבות משה' שבמושב קדימה המשתייך לחינוך העצמאי, נאלץ המחנך הרב דוד כהן להיכנס לבידוד עקב הוראות משרד הבריאות, אך התלמידים שהיו עסוקים בעיצומה של סוגיית 'שליחות' במסכת קידושין סירבו לוותר.

כנראה שאין דבר העומד בפני הרצון, על אחת כמה כשמדובר בלימוד תורה של תשב"ר. ובעצה אחת של מנהל בית הספר והתלמידים הוחלט כי המחנך ימשיך למסור את השיעור בכיתה, אך לא יגיע בעצמו אלא ימסור את השיעור כשהוא מוקרן על גבי הלוח בשיחה מצולמת, בצורה כזאת שהתלמידים יכולים להשתתף בשיעור באופן פעיל, והוא במקביל יכול לפקח על הנעשה בכיתה.

מנהל בית הספר הרב יוסף קנפלמכר, ארגן בכיתה מקרן ורמקולים, והשיעור התקיים על גבי הלוח, כך שהתלמידים שומעים ורואים את רבם בשיחת ועידה.

בבית הספר מציינים בסיפוק כי התלמידים שיתפו פעולה שאלו שאלות וגילו ערנות רבה במהלך כל השיעור. ולוואי והמחזות האלו ייפסקו במחוזותינו,  אך די בהם כדי לגלות על אהבת וחשקת התורה של תינוקות של בית רבן.

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מרגש במיוחד  

  יוסף מוקיר שבת

 2. אשרינו! יופי של יח"צנות  (ל”ת)

  אפרת

 3. תלמוד תורה...  

  בת שך מלך

 4. זה קורה בהרבה בתי ספר  


 5. חמיין...... אינטרנט תלמודתורה ...... זה כמו בשר וחלב ביחד!!!  (ל”ת)

  יומי

;