1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

סקר: 71% מיהודי אירופה חוו תקיפה אנטישמית

סטודנטים מארה"ב, בריטניה ודרא"פ ספרו אמש לחברי ועדת העלייה והקליטה בכנסת על האווירה האנטי-ישראלית בקמפוסים, הכוללים תקיפות אנטישמיות, וכן מרצים שמציגים את ישראל כמדינת אפרטהייד

יענקי פרבר, כ"ז אלול תש"פ 16/09/2020 14:25

מסתירים את זהותם גרפיטי על פתח בית הכנסת גרפיטי על פתח בית הכנסת צילום: Nathan Benyowitz

71% מהיהודים באירופה חוו תקיפה אנטישמית, כך עולה מסקר שערך האיחוד האירופי בקרב צעירים יהודיים ביבשת, שהוצג אתמול (שלישי) בוועדת-המשנה לקשרי ישראל והתפוצות, של וועדת העלייה והקליטה.

לדברי יו"ר ועדת-המשנה, מיכל קוטלר-וונש (כחול לבן), "בתקופה הזו במיוחד חשוב לחזק את הקשר בין ישראל והתפוצות, ולהבין את האתגרים עימם הם מתמודדים. חשוב במיוחד לשמוע את הסטודנטים היהודים, החשים במיוחד את תנודות הלכי-הרוח ואתגרי השעה".

דווקא בקמפוסים, האמורים להיחשב מרחב בטוח לחופש הביטוי, יהודים נאלצים להחביא את זהותם. ברחבי צפון-אמריקה נערך מדי שנה "שבוע האפרטהייד הישראלי".

נ', סטודנט באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, סיפר על הקושי של סטודנטים לבחור בין הזהות היהודית לבין תמיכה בישראל, על ההתקפות האנטישמיות בדרכו לקמפוס ובעת השהייה בו, התקפות על יהודים כגזענים, רוצחי-פלסטינים ופושעים נגד האנושות.

ע"פ סקר של האיחוד האירופי 71% מהצעירים היהודים ביבשת חוו התקפות אנטישמיות – ולמרות זאת כ-80% מהם מרגישים אירופאים. ל', סטודנטית, תיארה מרצים המציגים את ישראל כמדינת אפרטהייד, אוירה אנטי-ישראלית בקמפוס, הגורמת מחד לסטודנטים יהודים רבים להסתיר את זהותם ומאידך, לאחרים, להבליט את זהותם ולעמוד על דעתם.

ש', בוגרת אוניברסיטת קליפורניה, הבליטה את הצורך להגדיר לסטודנטים מהי אנטישמיות וכיצד אפשר, ניתן והכרחי לפעול נגדה.

רות כהן דאר, נציגת משרד החוץ, סיפרו כי בכל השגרירויות פועלים מול השלטונות המקומיים והנהלות האוניברסיטאות למניעת אנטישמיות, ואילו אריאל קלנר (הליכוד) הציע כי אגודות הידידות הפרלמנטריות בכנסת, יפנו למקביליהן כי יפעלו בקרב אגודות הסטודנטים לשיפור האווירה האנטי-ישראלית בקמפוסים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אחוז היהודים שנכנסים למאה שערים וחווים תקיפה, הכי גבוה בעולם.  

  שריר

 2. האם ישנה לכך הגדרה??  

  יהודי מגרמניה

 3. בארץ ישראל מצב האנטישמיות לא יותר טוב  

  שריר

;