1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

בשורה לצרכנים: כמה תעלה לנו חבילת הסלולר בתקופת הסגר

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל קיבל החלטה שתחתוך במאות שקלים את עלויות השימושים החריגים בדקות שיחה בטלפון הנייד בתקופת הסגר • בגל הראשון, מדגישים חברות התקשורת החזרנו ללקוחות זיכויים בסך כ-25 מיליון ₪  

אהרן מילר, כ"ח אלול תש"פ 17/09/2020 12:44

הפחתה משמעותית מכשירים סלולרים מכשירים סלולרים צילום: אתר פוטוליה

במהלך הגל הראשון של התפרצות נגיף הקורונה, משרד התקשורת קבע תוך כדי תנועה, הסדרים שמטרתם הייתה למנוע חיוב גבוה ולא סביר למנויים בחשבונות קווי הטלפון הנייח והנייד.

היום, קיבל שר התקשורת יועז הנדל שורת החלטות שמטרתן למנוע חיובים גבוהים כתוצאה מהשינוי המשמעותי באורח החיים בעקבות התמודדות עם השלכות התפשטות נגיף הקורונה. סגר, למידה מרחוק ועבודה מהבית, אשר גורמים לצריכה מוגברת של תקשורת ביחס לימי שיגרה

במהלך הדיון עם חברות התקשורת, העלו החברות סוגיות שנגעו להסדרים הקודמים שגובשו על מנת לספק מענה מיידי להשלכות הפתאומיות והלא צפויות של משבר הקורונה, אך יצרו השלכות שליליות על החברות בשל המשאבים שהן נאלצו להשקיע על מנת ליישמם, לדוגמא בזיכוי לקוחות רבים, כ-25 מיליון ₪  שהושבו למנויים, מדגישים חברות התקשורת.

טבלת תעריפי השיחות

השר החליט לקבוע הסדר לתקופה הקרובה, במסגרת ההסדר, בעת חריגה, מנוי יקבל באופן אוטומטי תוספת בנק דקות לחבילה, בתעריף קבוע וידוע מראש. התשלום עבור כל דקה הכלולה בתוספת בנק הדקות לא יעלה על 2 אג' לדקה (כולל מע"מ), וסך התשלום עבור כל תוספת לא יעלה על 29.90 ₪ (כולל מע"מ). החברות יוכלו להעניק תוספות גם בתעריפים נמוכים מאלו, לפי שיקול דעתן. מנוי שינצל את כל הדקות בתוספת, יקבל באופן אוטומטי תוספת חדשה בתנאים זהים, ללא הגבלת מספר התוספות הנוספות למנוי. במשרד התקשורת מתכוונים לפעול באופן דומה גם בקווי הטלפון הנייחים.

עם כניסת ההסדר לתוקפו אמר שר התקשורת, יועז הנדל ״ישנה עלייה משמעותית בצריכת הדקות בתקופה זו ועל כן קיבלנו החלטות שיקלו על הצרכנים, מדובר בהפחתה משמעותית של מאות שקלים מההוצאה החודשית למשפחה".

יודגש כי הסדר זה יהיה תקף לחודש ימים, החל עם תחילת הסגר הצפוי בחגים, עם זא מציינים במשרד התקשורת שההסדר יוארך ככל שהמשרד יראה לנכון.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;