1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

למשך שלושה שבועות: כך תאכוף המשטרה את הסגר

במשטרה משלימים את ההיערכות לקראת הסגר שיחול מחר, ערב ראש השנה ולמשך שלושה שבועות עד לאחר חג שמחת תורה • במשטרה מדגישים, כי עיקר הפעילות תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות והגבלות התנועה

אבי גדלוביץ', כ"ח אלול תש"פ 17/09/2020 19:02

מבצע "אחריות מנצחת" המשטרה מטילה סגר המשטרה מטילה סגר צילום: פלאש 90

בשעות אלו משלימה המשטרה את היערכותה לפעילות מוגברת בימי חגי תשרי תשפ״א בצל נגיף הקורונה. לפני זמן קצר הושלם אישור התכניות של משטרת ישראל לקראת חגי תשרי, כשמ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אישר את התכנית המבצעית להיערכות המשטרה במהלך ימי החגים וביניהם במבצע שיקרא: "אחריות מנצחת".

במשטרה מדגישים, כי נוכח מצב החירום הלאומי הנוכחי ובכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית - עיקר הפעילות המשטרתית תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות והגבלות בתנועה שהוטלו ע"י הממשלה בכל רחבי הארץ החל ממחר, ערב חג ראש השנה ועד לאחר שמחת תורה.

פעילות המשטרה לאכיפת ההגבלות החדשות תחל עם כניסתן לתוקף מחר (שישי) בשעה 14:00 ועוד בטרם כניסת החג. המשטרה תגביר את הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה, הן במרחב הבינעירוני והן בתוך הישובים עצמם. שוטרי אגף התנועה של משטרת ישראל יתפרסו בצירים הבינעירוניים ובכניסות לערים, ולצד אכיפת התנועה יבצעו בדיקות ופיקוח אחר תנועת כלי רכב בין הערים.

בנוסף תבצע המשטרה מחסומים מדלגים וסיורים בכניסה לערים ובתוכם, זאת במטרה למנוע התקהלות אסורה ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי בניגוד לתקנות, וכן לפקח אחר פעילות תקינה של בתי עסק שהורשו לפעול ומנגד על אי פעילות של בתי עסק שפעילותם נאסרה.

במשטרה מציינים כי הפעילות לאכיפה ופיקוח תימשך בכל רחבי הארץ, מהיבשה מהאוויר ומהים, זאת בכדי לוודא כי התקנות מיושמות בשטח. "המשטרה לא תאפשר לאף אדם ניצול של ימי החג לשיבוש המאבק הלאומי בהתפשטות בנגיף, ולכן חריגה מהתקנות תטופל בהתאם. נזכיר כי חל איסור מוחלט לצאת לטיולים, לנופשים או לבילויים כלשהם מחוץ למרחב הביתי", כך נמסר

"נדגיש", אומרים במשטרה, "כי ימי החג אינם מקנים חסינות מפני הידבקות בנגיף הקורונה לאף אדם - ולכן כל אחד נדרש לחגוג בביתו ובחיק משפחתו הגרעינית ולהימנע מיציאות למרחב הציבורי והתקהלויות שלא לצורך ובניגוד לחוק. נסיעה לחיק המשפחה המורחבת מחוץ לבית המגורים ושלא לצורך חיוני שהוגדר- אסורה ומהווה הפרה של התקנות".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אוי  


;