1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

בעת ההכנות לחג - הפעוט בלע מפתח

פעוט בן כשנתיים וחצי בלע מפתח בעת שהוריו עסקו בהכנות לחג.  בבית החולים 'בני ציון' מזהירים: בפרט בערב החג, השגיחו על הילדים

יוסף קליין, כ"ט אלול תש"פ 18/09/2020 08:08

להשגיח באלף עיניים אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה צילום: unsplash

משחק מסוכן: פעוט בן כשנתיים וחצי בלע מפתח בעת שהוריו עסקו בהכנות לחג. המפתח הוצא מקיבתו בגסטרוקופיה שבוצעה במרכז הרפואי בני ציון. בבית החולים מוצאים לנכון להזהיר את ההורים דווקא כעת, בעת שההכנות לחג תופסות את תשומת הלב, כי יש להגביר את הערנות בנוגע לילדים וכך למנוע חלילה אסונות. 

הפעוט, הובא אתמול ע"י למחלקת לרפואה דחופה - מיון ילדים במרכז הרפואי בני ציון לאחר שהחל לפתע להשתנק. הוריו המבוהלים שעסקו באותה עת בהכנות לחג, גילו כי אחד המפתחות בצרור המפתחות שאיתו שיחק - חסר, וחשדם התעורר כי בנם בלע את המפתח החסר.

ואכן, החשד התאמת. בצילום רנטגן שנערך נתגלה המפתח בקיבה ובהתייעצות במחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון בראשותו של מנהל המחלקה פרופ' יצחק סרוגו , מנהלת מיון ילדים ד"ר אירנה ציסטיאקוב ומנהלת גסטרו ילדים ד"ר דרורה ברקוביץ' הוחלט לבצע הליך גסטרוסקופיה להוצאת המפתח. הפעוט הורדם והוכנס לחדר הניתוח והמפתח הוצא מקיבתו.

לאחר שהייה של מספר שעות במחלקת ילדים, הפעוט שוחרר לביתו ומצבו תקין.

מנהל מחלקת ילדים במרכז הרפואי בני ציון פרופ' יצחק סרוגו אומר בתום האירוע כי "ההורים גילו ערנות והחליטו לפנותו מייד לביה"ח ולשמחתנו, הכול עבר בשלום. גם בימים כתיקונם ובמיוחד בימים אלה לקראת חגים, אני ממליץ להורים להימנע מלהשאיר חפצים, כגון: מפתחות ועוד ליד פעוטות ולהשגיח עליהם מקרוב".

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;