1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

צפו: ועדת החוקה אישרה את תקנות הסגר

פחות מ-24 שעות לכניסתו לתוקף, רוב חברי ועדת החוקה חוק ומשפט אישרו את תקנות הסגר שיאושרו בהמשך הערב בממשלה. יו"ר הוועדה יעקב אשר: "הסגר לא קל לאף אחד. החיים של כולם הולכים להשתבש" • צפו בדברים

ארי קלמן, כ"ח אלול תש"פ 17/09/2020 21:32

חמישה התנגדו יעקב אשר בראשות וועדת החוקה יעקב אשר בראשות וועדת החוקה צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ועדת החוקה אישרה לפני דקות אחדות את תקנות הסגר. הממשלה נענתה לדרישת חברי הוועדה להגדיל את מגבלת היציאה למרחב הציבורי מ-500 מטר ל-1000 מטר והתקנה תיכנס לתוקף (לאחר שתאושר בממשלה ככל הנראה הערב) יחד עם שאר תקנות הסגר מחר ב-14:00 למשך 14 יום; 8 ח"כים תמכו ו-5 התנגדו.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר אמר בתום ההצבעה כי "ההרחבה ל-1000 מטר היא דבר נכון וחשוב. יש ביקורת בכל הציבור והסגר לא קל לאף אחד. החיים של כולם הולכים להשתבש. אנחנו חייבים לקחת אחריות על עצמנו ואני קורא לכל האזרחים שננסה לעבור את זה יחד כדי לקצר את הדרך. אני בטוח שכול חברי הוועדה מצטרפים לקריאתי זו למרות הביקורת. אני מקווה שלא נגיע להחמרות נוספות אם תהיה משמעת עצמית".

8 תמכו בתקנות: יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) וחברי הכנסת שלמה קרעי, אריאל קלנר (הליכוד), מיכל וונש, תהלה פרידמן, עינב קאבלה, איתן גינזבורג (כחול לבן) ומיכאל מלכיאלי (ש"ס).

5 התנגדו: חברי הכנסת אוסאמה סעדי, עופר כסיף (הרשימה המשותפת), קארין אלהרר, יואב סגלוביץ' (יש עתיד תל"ם), אלי אבידר (ישראל ביתנו).

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;