1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בעל ה'יסר ייסרני' נפטר בפתאומיות בראש השנה

ביום השני של ראש השנה נפטר באורח פתאומי הרב יצחק אלחנן גיברלטר זצ"ל מחבר הספרים "יסור יסרני". כשהוא בן 92 בפטירתו. הלווייתו תתקיים הערב מוצאי ראש השנה

משה ויסברג, ב' תשרי תשפ"א 20/09/2020 21:01
תגיות:

ניצול השואה המפורסם הרב גיברלטר זצ"ל הרב גיברלטר זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: הבוקר (ראשון, ב' דראש השנה) הסתלק בבני ברק הרב יצחק אלחנן גיברלטר ז"ל בעל מחבר ספר 'יסר ייסרני' על חסדי השם שליוו אותו במאורעות השואה, והוא בן 92 בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד בקובנה לאביו הרב שרגא פייבל גיברלטר, שכיהן כרב בית הכנסת לצעירים, ונקרא על שם רבה המפורסם והנערץ של קובנא רב יצחק אלחנן ספקטור זצ"ל.

בהיותו כבן 12 כבשו הנאצים את קובנא, הוא פונה עם משפחתו לגטו, אך זכה בחסדי שמיים להינצל. לאחר המלחמה עלה עם משפחתו ארצה ונכנס ללמוד בישיבת חברון.

עם הגיעו לפרקו נישא לרעייתו רבנית רחל מינקה שטרן, בתו של הרב ישראל זכריה שטרן זצ"ל, מאנשי החסד של בני ברק של מעלה.

לאחר נישואיו למד בכולל, בהמשך נכנס לעסקי חמיו וניהל את תחנת הקמח 'דגן' ששכנה בבניין המיתולוגי ברחוב סוקולוב בבני ברק.

בחודש תמוז תשס"ח שיכל את בנו הרב שרגא פייבל ז"ל, מאנשי החסד בעיר שפעל רבות לקירוב רחוקים ברמת השרון, ולפני כארבע שנים נפטרה עליו רעייתו.

בבוקר יום השני של ראש השנה ניסה נכדו להעירו לתפילה, אך למגינת לב התברר כי הסתלק במהלך הלילה במיתת נשיקה.

כל חייו הרבה לחזק את הדור הצעיר באמונה וסיפר על חסדי השמיים שראה דווקא במאורעות השואה. לצורך כך אף חיבר את סדרת הספרים הפופולרית והמרגשת 'יסר ייסרני' ואף הצטלם לארכיון יד ושם כשהוא מספר על החיים היהודיים בגטו קובנא, כאשר שם הסרט אפיין את גישתו לשואה - ''דרך אמונה''.

לפני חודשים ספורים הסעיר את בני ברק, כשסיפר כיצד חברו הטוב מקובנא, הגאון הצדיק רבי יצחק גרודזינסקי זצ"ל התגלה אליו בחלום אחרי פטירתו וסיפר לו כי הוא בגן עדן.

הותיר אחריו דורות ישרים מבורכים, בהם: חתנו הגר"נ גולדברג שליט"א, ר"מ בישיבת 'אור ישראל', וגיסיו, המקובל רב דוד חיים שטרן והרב זאב וולף, מנהל סמינר וולף בבני ברק.

הלווייתו תצא הלילה (מוצאי ראש השנה) בשעה 22:30 מביתו ברחוב ראב"ד 5 בבני ברק לבית החיים פוניבז' שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לפני חודשים ספורים הסעיר את בני ברק, כשסיפר כיצד חברו הטוב מקובנא, הגאון הצדיק רבי יצחק גרודזינסקי זצ"ל התגלה אליו בחלום אחרי פטירתו וסיפר לו כי הוא בגן עדן.  


;