1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

ה'סיים' אישר הצעת חוק המגבילה את השחיטה בפולין

כצפוי, הצליח ירוסלב קצ'ינסקי, ראש מפלגת השלטון 'חוק וצדק' להוביל חקיקה שתגביל את השחיטה הכשרה רק לצרכי הקהילות בפולין, דבר ההופך את השחיטה ללא כדאית מבחינה כלכלית • ב'ועידת רבני אירופה' אומרים כי זו אכן מכה מורלית אולם לשם אישור החוק על ההצעה לעבור את ה'סנט' וחתימת הנשיא. רבה של פולין: "נבלום את ההצעה הזו בעזרת השם כפי שהצלחנו לבלום את החקיקה לפני חמש שנים בביהמ"ש לחוקה"

יענקי פרבר, ג' תשרי תשפ"א 21/09/2020 09:35

השחיטה הכשרה בסכנה שחיטה אילוסטרציה שחיטה אילוסטרציה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היהודים בפולין נאבקים למען שחיטה כשרה: לאחר אישור ה'סיים' הפולני ערב החג את הצעת חוק המגבילה את השחיטה רק לצרכי הקהילות בפולין, אומרים גורמים יהודיים בפולין כי החוק בעצם מבטל את השחיטה הכשרה, מאחר ולא שווה כלכלית לשחוט רק ליהודים בפולין.

את החקיקה הזו מוביל ירוסלב קצ'ינסקי ראש מפלגת השלטון 'חוק וצדק'. הלה מנסה מזה שנים להוביל חקיקה שתגביל את השחיטה הכשרה רק לצרכי הקהילות בפולין. דבר ההופך את השחיטה ללא כדאית מבחינה כלכלית.

ב'ועידת רבני אירופה' ובקהילה היהודית אומרים כי אכן זו מכה מורלית אולם לשם אישור החוק על הצעת החוק לעבור את ה'סנט' וחתימת הנשיא. 'בעזרת השם גם הפעם נצליח לסכל את היוזמה'. רבה של פולין חבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' הרב מרדכי שודריך אמר כי 'אנו בקשר רציף עם צמרת השלטון. אנחנו אופטימיים ועובדים על כך במלוא המרץ - נבלום את ההצעה הזו בעזרת השם כפי שהצלחנו לבלום את החקיקה לפני חמש שנים בביהמ"ש לחוקה שכן ההחלטה של ביהמ"ש לחוקה שקיבלה את עתירתנו נגד החוק שחוקק אז, קובעת לאפשר חופש דת ולפני כשנתיים שוב סיכלנו יוזמה דומה'.

ב'ועידת רבני אירופה' הביעו תרעומת רבה על אישים שאינם בעלי השפעה מעשית באירופה המנסים ל'תפוס טרמפ' על נושאים דתיים בפולין וביבשת אירופה בכלל ומהלכים אימים על הציבור ללא כל בדיקה וללא כל מעורבות אפקטיבית. 'כך תפסו הללו טרמפ על גב ההצלחה של העתירה שהתקבלה בביהמ"ש לחוקה בפולין וכך כעת הודיעו שנאסר כבר יצוא הבשר מפולין. הצהרות דקלרטיביות אינן מועילות ואף מזיקות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פוסקי הדור צריכים למצוא פתרון הלכתי לבעיה, כדי שתתאפשר שחיטה בהתאם לחוק.  

    אריה

  2. חובה לקרוא  

    אפי

;