1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

רעייתו של ג'ו ביידן ציטטה את ר' ישראל סלנטר

אשתו של המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, ג'ו ביידן, ציטטה את הרב ישראל סלנטר זצ"ל כשאיחלה יחד עם בעלה שנה טובה לתומכים היהודים. "כל זמן שהנר דולק אפשר לתקן" • ביידן על טראמפ: "פונה לצד האפל שבנו"

יענקי פרבר, ג' תשרי תשפ"א 21/09/2020 13:39

"פונה לצד האפל שבנו" ג'ו ביידן ג'ו ביידן צילום: מתוך הפייסבוק שלו

רעייתו של מועמד המפלגה הדמוקרטית בארה"ב בבחירות לנשיאות שיתקיימו בעוד חודש וחצי, ציטטה את אבי תנועת המוסר ר' ישראל מסלאנט.

ג'יל וג'ו ביידן בירכו את תומכיהם היהודים לרגל ראש השנה וניסו לשכנע את המצביעים היהודים להדיח את הנשיא דונלד טראמפ מתפקידו.

"אלה הימים שנותנים לנו הזדמנות להתחיל מחדש" אמר בסוף השבוע המועמד לנשיאות הדמוקרטי בשידור שארגן ארגון יהודי עבור ביידן. "איזו מדינה אנו רוצים, שתי האמונות שלנו, שלך ושלי, מורות לנו לא להתעלם ממה שמסביבנו".

ביידן, קתולי, ציין את מגפת נגיף הקורונה, את התסיסה החברתית סביב המאבק בגזענות, וכן את נושא הכלכלה: "מה שמשתף ביניהם הוא נשיא שמחמיר את המצב, שפונה לצד האפל שבנו", אמר ביידן.

ביידן סיכם את דבריו ואמר: "שנה טובה לכולם, אנחנו יכולים לעשות את זה, זו חייבת להיות שנה טובה יותר משנה שעברה".

אשתו של ביידן, ג'יל, מורה מחנכת במקצועה, ציטטה את הרב ישראל מסלאנט, אבי תנועת המוסר מהמאה ה-19: "כפי שלימד הרב ישראל סלנטר, כל עוד הנר עדיין דולק, עדיין ניתן לתקן", אמרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ביידן  

  דוב הרוסי

 2. היחס של ביידן לאשתו הוא לא משהו...  (ל”ת)


  • מאיפה אתה יודע. דיברת איתה? אנשים פה מקשקשים לפעמים (ל”ת)


 3. ביידן הוא סוס מת  


  • אתה בעצמך נסמך רק על דיווחי התקשורת. אתה דיברת עם ביידן לאחרונה שאתה יודע על מה אתה מדבר? כנראה האמת איפה שהוא באמצע (ל”ת)


;