1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

חמינאי מצא מי אשם במלחמת איראן עיראק בשנות השמונים

מנהיג המהפכה האיסלאמית האייתולה עלי חמינאי מאשים את איחוד האמירויות בשיתוף פעולה עם סדאם חוסיין במלחמה בין עיראק לאיראן בשנות ה-80 

יענקי פרבר, ד' תשרי תשפ"א 22/09/2020 08:56

שכתוב ההיסטוריה גרסת איראן האייתולה עלי חמינאי האייתולה עלי חמינאי צילום: מתוך הטוויטר שלו

המנהיג מאשים: האייתולה עלי חמינאי אמר בהתייחסו לפרסום מסמכים בין ארצות הברית לסדאם חוסיין לפני תחילת המלחמה בין עיראק לאיראן בשנות השמונים, כי: "במהלך שנות המלחמה נמשך סיוע צבאי ומודיעיני וכלכלי למשטר הבעת' העיראקי מהמערב והמזרח דרך איחוד האמירויות הערביות, כווית, ערב הסעודית ודרכים אחרות".

בנוסף, האשים מנהיג המהפכה האיסלאמית, כי 'גורמים עויינים' עודדו את סדאם חוסיין לתקוף את איראן. מעל מיליון חיילים ואזרחים משני הצדדים נהרגו, אך לא היה שום ניצחון לאף אחד מהצדדים.

הוא תיאר את "סדאם השאפתני ככלי היחיד שהיה בידי המעצמות הגדולות, במיוחד ארצות הברית, הם הסיתו את סדאם לתקוף את איראן במטרה להפיל את המשטר ואת המהפכה האסלאמית".

לאחר שהסביר כיצד החלה המלחמה בת 8 השנים, מ-1980 עד 1988, אמר חמינאי כי "הגורמים והנקודות החשובות של ההגנה העזה, הביאו לניצחון של האומה האיראנית נגד האויבים".

מנהיג המהפכה חמינאי גם הביע את צערו על מותם של כ-150 בני אדם מנגיף הקורונה אתמול (שני), מספר יומי של מתים באיראן על פי דיווחים בתקשורת העולמית, וקרא לעם האיראני לציית באופן מלא אחר הוראות הבריאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הוא אומר אמת לאמיתה ומפליא אותי..-  

    פרסי

;