בעוד חוקרים מנסים להבין האם הדבקה חוזרת בנגיף הקורונה עלולה להיות שכיחה, ולאחר שמקרים בודדים ונדירים כאלו נרשמו בארץ ובעולם, רועי אלמליח בן ה-28 מאשדוד מתבשר הבוקר (ד') כי נדבק שוב בנגיף - חודשיים לאחר שהחלים ממנו בפעם הראשונה. כך נחשף בערוץ הידיעות האשדודי, 'אשדודנט'.

בינתיים הוא שוהה בבידוד בבית ועומד בקשר עם קופת החולים בקשר להמשך הטיפול. "במהלך החג ביום שבת המצב התחיל להתדרדר" - הוא מספר לאשדוד נט. "עלה לי החום והתחילו לי כאבי בטן ושלשולים. זה החמיר מאוחר יותר כשהחלו לי כאבי גב חזקים וכאבי עיניים שלא נתנו לי לישון".

לדבריו, בניגוד לפעם הקודמת, הקורונה תקפה הפעם בעוצמה חזקה יותר. "בפעם הראשונה הייתי כמעט בלי תסמינים בכלל" - הוא מספר. "הפעם הקורונה תקפה בכל הכוח. איבדתי את חוש הטעם, אני סובל מחום גבוה, מכאבי עיניים ומכאבים נוראיים בגוף שכמו שאמרתי - לא נותנים לישון בלילה".

"זה מאוד שונה מהפעם הקודמת" - הוא מוסיף. "בינתיים אני מחכה להנחיות ברורות יותר מהרופא. האחות שמלווה אותי עדיין לא יודעת מה לומר לי. לדעתי הם נתקלים במקרה כזה של הידבקות חוזרת בפעם הראשונה".

אתה יכול לומר שאחרי שהחלמת הייתה התרופפות בהקפדה על ההנחיות?

"ממש לא. גם אחרי שהחלמתי שמרתי על עצמי והקפדתי על ההנחיות, נמנעתי מהתקהלויות, עטיתי מסכה ושמרתי על הגיינה. באופן כללי אנחנו בבית מקפידים כולם על ההנחיות, וגם בעבודה שלי זה ככה".

"אנשים חושבים שאם חלית כבר פעם אחת בקורונה, לא תחלה שוב, והינה זו עובדה מוכחת" - מבקש רועי לומר וכמסר לציבור הוא מוסיף: "אף אחד לא יודע מתי, איך וכמה פעמים הקורונה עלולה לתקוף. זה לא צחוק! הפסיקו לזלזל בהנחיות, הקפידו עליהן, הימנעו מחשיפה מיותרת לאנשים אחרים ועטו מסכה. אני חושב שהמקום הבטוח ביותר כרגע הוא הבית".

נציין כי המקרה של רועי נחשב לפחות כרגע חריג, שכן עד כה גם אם היו דיווחים על מקרים של הדבקות חוזרות, נטען כי גם אם המחלה חזרה - אך היא הכתה בעוצמה נמוכה יותר. הפעם, כך מתברר, החולה אמנם חלה בפעם הקודמת, אך הפעם הוא חלה שוב, ובעוצמה.