1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

בחורי חברון: "אנחנו מאבדים את שמחת החיים"

מאות מבחורי ישיבת חברון חתמו על עצומה בה הם מבקשים מתווה אחר לקראת זמן חורף, אחרי שעברו את זמן קיץ ואלול כשהם מסוגרים בישיבה

משה ויסברגה' תשרי תשפ"א 23/09/2020 18:49

זקוקים למתווה שונה היכל ישיבת חברון השבוע סגור היכל ישיבת חברון השבוע סגור צילום: שוקי לרר

ישיבת חברון בגבעת מרדכי נחשבת לישיבה ששמרה על מתווה הקפסולות בחומרה יתירה. אך לבחורים שם נדמה, הגיעו מים עד נפש והם שלחו מכתב לראש הישיבה בו מבקשים שיקל מעליהם את הסגר.

במכתבם פונים בני הישיבה לראש הישיבה הגאון רבי יוסף חברוני וכותבים: "ראשית כל נודה על העבר על המסירות נפש של הרה"י למען בני הישיבה ובפרט בעת זו אשר בחוץ תשכל חרם ובחדרים אימה עומדת הישיבה כמו בעבר כנגד כל הניסיונות בגאון ובתפארת, וברוך ה' צולחת הישיבה את המשבר הזה וזוכים אנו להסתופף בין כותלי הישיבה, וניכרת ההשקעה המרובה למען נוכל להמשיך ולהגות בתורה בנחת ובישוב הדעת ייתן ה'

אבל בתוך עני אנוכי יושבת ובלב כבד רוצים אנו להעביר לראש הישיבה מעט מרגשי ליבנו אשר אנו חווים בעת הזאת, אשר מלבד ההקרבה העצמית, הבחורים הולכים ונשברים ומאבדים את שמחת החיים. הקושי הנפשי עמוק וההקרבה גדולה עד בלתי אפשרית".

"האומנם נכון" כותבים הבחורים, "שבזמן קיץ ובזמן אלול, כשהזמן היה קצר וזמני הדבר היה אפשרי, אבל לעת עתה בהתקרב זמן חורף ארוך, היות וגם אנו מתקרבים ברוך ה' לפרקינו איננו מסוגלים עוד".

"אי לכך" כותבים החברונע'רס, "במצב הקיים אין ביכולתנו אנו בני הישיבה להמשיך הלאה בהסדר זה למרות שאנחנו מבינים את המצב בחוץ ואנו מודעים לכל המאמץ שנעשה כדי לקיים את המתווה הנוכחי אך אנחנו מבקשים בשמינו המבוגרים וביחוד הצעירים שלמרות שכלפי חוץ ב"ה לומדים כמו שצריך התחושות והמעמסה הנפשית קשים עד בלתי אפשריים".  

את מכתבם הם מסיימים: "בלא להוריד מאומה מן הכרת הטוב, זקוקים אנו למתווה שונה שיענה על הצרכים הרוחניים, הגשמיים והנפשיים של כלל בחורי הישיבה". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לשמור תורה ומצוות לא קל בכלל.כל אחד יודע  (ל”ת)

  שגיא

  • אתה טוווב בהשוואות  


  • לשמור תורה ומצוות זה לא ללמוד בישיבה וללמוד כל היום 

   יוסי מהשוק

 2. קשה באימונים  


 3. אפשרות  

  בחור

 4. פשוט ישיבה מדהימה עם בחורים מדהימים  

  ארי

 5. בצבא, יותר קשה. מתאמצים, עת חרום היא לישראל.  (ל”ת)

  עמי

 6. עדיף לאבד את השמחה של החיים הצעירים ולהתבגר  

  שמויגר

 7. כשהם צריכים כסף לגיל הזהב הם יודעים למי לגשת הא  (ל”ת)

  ארי

 8. שיעברו. אפשר לפלג, או לבעלז. או לחמד...  (ל”ת)

  מוטי

;