1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

השר דרעי מאשר: דנתי עם נשיא המועצת על פרישה מהממשלה

אחרי חשיפת 'בחדרי חרדים' כי השר דרעי נועד היום עם נשיא מועצת החכמים בדבר הדיון בקבינט, הערב השר מאשר את מה שפרסמנו אמש לראשונה כי הוא הציג לראש הישיבה הגר"ש כהן, גם אופציה של פרישה מהממשלה במידה ויסגרו את בתי הכנסת, אך יתירו הפגנות

ארי קלמןה' תשרי תשפ"א 23/09/2020 19:37

בתי הכנסת ייסגרו? אריה דרעי אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש ש"ס השר אריה דרעי עדיין לא הכריע כיצד להצביע לקראת ההחלטה אפשרית לסגור את בתי הכנסת. כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', דרעי נועד היום (רביעי) לפגישת התייעצות עם נשיא מועצת חכמי התורה ראש הישיבה הגר"ש כהן.

לאחר ההתייעצות, נמנע דרעי מלהשתתף בישיבת הקבינט, כשטרם קיבל הכרעה גם בשעה זו. בראיון הערב לאבי מימרן ברדיו 'קול חי' הוא העיד כי טרם הכריע כיצד להצביע על ההגבלות, וכי הוא צפוי לקבל את הכרעת נשיא המועצת לקראת ההצבעה.

דרעי הוסיף ואמר בראיון, "אני יכול לחשוף לך שבמהלך הדיון אצל נשיא המועצת הגר"ש כהן, גם נושא פרישה מהממשלה היה על השולחן. כל הבכירים מבינים את החשיבות של יום כיפור תזכור שליד השולחן יושבים אנשים עם כיפה: בן שבת, אדלשטיין ומנדלבליט. יכול להיות שימשיכו ביום כיפור את אותו מתווה שהיינו בו בחג ראש השנה".

כזכור, כפי שנחשף אמש ב'בחדרי חרדים', השר שרעי איים כי במקרה ויסגרו את בתי הכנסת ולעומת זאת יאפשרו קיום הפגנות הוא לא ימשיך לכהן כשר בממשלה; "אני לא יכול להישאר בממשלה אם יגבילו תפילות ולא יגבילו גם את ההפגנות", אמר דרעי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל תאיים !  (ל”ת)

  דודו

 2. אמן. שתתפרק הממשלה הזאת כבר  (ל”ת)

  תהלה

 3. חובת הזהירות  


 4. איומי סרק  

  מולי

 5. דרעי דן לגבי פרישה  

  ניסים

;