1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

"שוחחתי עם חולה - כמה שעות אחרי חתמתי על הפטירה"

אור גורן, רופא מרדים ב'איכילוב', פרסם אתמול פוסט מטלטל בו הוא קורא לציבור להפנים: זו מגיפה מסוכנת. "הרגשה נוראית. אתה מדבר עם חולה, וכמה שעות אחרי חותם על תעודת הפטירה שלו" 

יוסף קליין, ו' תשרי תשפ"א 24/09/2020 13:30

זעקת הרופא מ'איכילוב' פינוי חולה קורונה לאישפוז פינוי חולה קורונה לאישפוז צילום: פלאש 90

אור גורן, רופא מרדים בבית החולים 'איכילוב', פרסם אתמול פוסט מטלטל בו הוא מנסה לשקף לציבור את תחושותיו כרופא העומד במגע רצוף עם חולי קורונה במצב קשה, ומתחנן לציבור להקפיד ביום הכיפורים להתפלל בהתאם להנחיות. "כזה דבר", הוא קובע, "עוד לא ראינו".

בפוסט שמכה גלים כותב אור, רופא במערך ההרדמה והטיפול הנמרץ באיכילוב ואחד האחראים על ההיערכות והטיפול בקורונה, כי "בתקופה האחרונה אנחנו מוצפים. באמת מוצפים. חולים קשים מאד. גם צעירים. עם אחוז גבוה באופן לא סביר של חרדים".

והוא מתאר את תחושותיו: "מי שלא החזיק (ממוגן לחלוטין כמובן) את ידה של אישה בת 74 בריאה לחלוטין, בשעה 20:00 בערב והבין ממנה שהיא איננה רוצה להיות מונשמת וכתב לה מכתב פטירה 6 שעות אחר כך, לא מבין מה זו אימה. מי שלא עמד מול גבר בן 45 עם מעט משקל יתר שלא מצליח לנשום, הנשים אותו ואז קבע את מותו שבוע אחר כך, לא מבין מה זו מגיפה.  מי שלא עושה שיחות טלפון עם משפחות יום יום כדי לעדכן אותם על ההידרדרות הבלתי נמנעת של קרובי המשפחה שלהם, לא מבין מהו צער".

"מי שלא עבד ממוגן באופן מלא, במיגון חם ומחניק עם אדים על המשקף שעות ארוכות עד לתשישות כדי לנסות להציל עוד מישהו, אינו מבין מסירות נפש מה היא.  ראיתי המון בחיים. לאורך השנים ליוויתי אל מותם מאות אנשים. עברתי את שפעת החזירים ומיני מרעין בישין. כזה דבר עוד לא ראינו". 

והוא ממשיך, שהסכנה אינה נוגעת רק לאלו שמוגדרים במצב קשה: "אנשים צעירים שלעולם לא יגמלו מהנשמה כי המחלה הורסת את הריאות. אנשים מבוגרים ופעילים שיכלו לחיות עוד שנים רבות, מתים במהירות מסחררת".
לסיום, הוא שואל: "אני שואל ללא קנטור או רצון לניגוח - מי מכם או מכן מתכונן להתפלל ביום כיפור שלא על פי ההנחיות? ואם התשובה היא שאתם אכן אינכם מתכננים לפעול על פי ההנחיות - למה?".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל מובן , עד לסיום , למה בדיוק יום כיפור הוא זה שיצור הדבקה ולא ההפגנות והמסעדות והחנויות והטיולים והבילויים של החילונים? בדיוק תפילה בבית כנסת זו הבעיה שלך? כל השאר נוגע ללב באמת!  (ל”ת)


  • רשעים אפילו על פתח גיהנם אינם חוזרים בתשובה (ל”ת)

   משה רבינו

  • פוסט מגמתי  


  • צודק 


  • זה כי חרדים הגיעו לא מוכנים.. ולא מודעים כנראה (ל”ת)

   חרדית

 2. חצי שנה איחור  

  דוב הרוסי

  • המשך 

   דוב הרוסי

 3. עצוב אבל דמגוגיה  

  א

 4. מכונות ההנשמה הורגות את החולים  (ל”ת)


;