1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הוראה בחצרות החסידים: אין להגיע ליום כיפור לשהות במחיצת הרבי

בעקבות הסגר הקפדני שהוטל על מדינת ישראל החל ממחר בשעה 14:00 ועד אחרי החגים, בחצרות החסידויות השונות ממהרים להודיע לחסידים שלא להגיע למעוז האדמו"ר בחגים, כל אחת וסיבותיה. החסידים ימשיכו להתפלל בבתי המדרשות ברחבי הארץ כפי הנחיות משרד הבריאות 

משה ויסברג, ו' תשרי תשפ"א 24/09/2020 14:03

בצל הסגר הקפדני ערב יום כיפור בירושלים ערב יום כיפור בירושלים צילום: ארי ק - די וואך

הסגר ההרמטי שהוטל על מדינת ישראל ויחל מחר (שישי), בשעה 14:00, מביא עמו באופן טבעי קושי לנוע ממקום למקום. דבר זה משפיע משמעותית על חצרות החסידויות הרבות בארץ ומוביל רבות מהן להודיע לחסידים שאין להגיע לאדמו"ר ביום כיפור, על אף שבתי הכנסת נשארים פתוחים, אחרי שבממשלה הבינו כי אי-אפשר להגביל את בתי הכנסת ביום הקדוש לעם היהודי.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי מביתו של האדמו"ר מצאנז הודיעו אתמול (רביעי) לחסידים, כי הרבי יתפלל במניין בביתו ביום הכיפורים והציבור נקרא לא להגיע מחוץ לעיר. כזכור, הרבי עצמו נדבק בנגיף ומחלים בימים אלו בביתו. 

כך גם בחצר חסידות סערט ויז'ניץ בחיפה, בהוראה של הרבי מסערט ויז'ניץ נאמר היום כי על כלל החסידים להישאר בביתם ביום כיפור, להתפלל בשטיבל המקומי ולא להגיע לחיפה ליום כיפור. 

חסידים בערב יום כיפור

בחצר חסידות גור שם התפללו בקפסולות, ניתנה הוראה נחרצת שנמסרה לחסידים ע"י הגאון רבי דב לנדאו מרבני החסידות כי "אין להגיע לירושלים לא לשבת שובה ולא ליום כיפור".

רבים מהחסידים מהחצרות השונות יגיעו בשבת הקרובה לאדמו"ר, בכדי שיוכלו לשהות במחיצתו ביום הקדוש. מנגד, חלק מהחסידים יישארו כהרגלם ביום הכיפורים בביתם, לאחר שראש השנה נחשב זמן השיא בחצרות החסידות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. גם בסדיגורא  (ל”ת)


 2. זה טוב לכותרת, בתאכל'ס כמו בסגר בר"ה רבבות הגיעו,ויגיעו........  

  מנחם

  • לעקשנים הזויים כמותך גם כאשר יהיו רח"ל אלפי מתים (וכבר מתו קרוב ל-1300) לא תלבש מסיכה ותהרוג אנשים ותתעקש שזה הכל פייק נוז. (ל”ת)

   חסיד שפוי

  • אתה צודק,מגיפה לא חייבים לשכנע, אלא מרגישים באויר. 

   ברוך

 3. יורשה לי לגחך?  (ל”ת)


  • לא, אסור לך לגחך. 

   שאלתיאל

 4. 3 חסידיות זה כבר כל החצרות?  (ל”ת)


 5. ומה לגבי מישקולץ?  (ל”ת)


 6. כל אחת וסיבותיה?!  

  שאלתיאל

;