1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

המומחים חלוקים בדעתם: הנגיף מדבק גם באוויר?

המומחים חלוקים בדעתם בתשובה לשאלה האם נגיף הקורונה מסוגל לעבור מאדם למשנהו, גם אם לא נפגשו ביניהם אלא דרך האוויר | קבינט הקורונה האזרחי סבור שהתשובה היא: כן

יוסף קליין, ו' תשרי תשפ"א 24/09/2020 15:04
תגיות:

נשאר במשך שעות הרחוב החרדי בעידן הקורונה הרחוב החרדי בעידן הקורונה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קבינט הקורונה האזרחי, גוף בו חברים מומחים שלא נושאים תפקידים רשמיים בשירות הממשלה, פרסם אזהרה חריגה על כך שבחלל סגור שאינו מאוורר, חלקיקי נגיף הקורונה נשארים "פזורים" באוויר במשך מספר שעות, גם לאחר עזיבת החולה את החדר. התוצאה: אדם יכול להיכנס אחרי חצי שעה לחדר ולהידבק בנגיף, אם אכן רסיסים ממנו פזורים בחלל.

אם האזהרה אכן נכונה, היא משנה את כל מה שידענו על זהירות מפני הנגיף, שכן כיצד בכלל ניתן לדעת מי למשל שהה לפנינו בחדר המדרגות והאם הוא נשא של הנגיף, שלא לדבר על מעלית שהיא חלל סגור וקטן.

מה שברור הוא כי רבים מבין הנדבקים בקורונה לא יודעים בעצמם היכן נדבקו. ישנן עדויות על אנשים שנקטו משנה זהירות ונמנעו מיציאה מהבית אם לא למורך הכרחי, אך נדבקו בנגיף.

כעת ניתן לשער שהם נדבקו בחדר בו שהו בגפם, בחדר המדרגות או במעלית או במקום אחר בו זהה לפניהם חולה קורונה אך לא הייתה להם כל סיבה להישמר או לעטות מסכה באותו חלל סגור, כל עוד לא ידעו כי הנגיף מרחף בחלל החדר ועלול להישאף לריאותיהם.

עם זאת, האזהרה פורסמה מבלי שאיש מקצוע מוכר חתום עליה, כך שאין לדעת עד כמה היא משקפת את הדעה המקצועית המובילה ואם היא אכן נכונה, נחקרה ונמצאה נכונה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הכתבה משדרת כאילו יש אמינות או אחריות כלשהי לנושא בתפקיד ממשלתי. איפכא מסתברא!  (ל”ת)


  2. חח חריט בריט תסמינים חדשים לחולה: חרטוט דמיון רמזורים דמעות  (ל”ת)

    לאן הגענו שנה סגר שקר

  3. באוויר  

    מישהו

;