1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הגר״ד לאו: "אני מחזק את ידכם בפועלכם למען תושבי ישראל"

במכתבו מבקש הרה"ר לישראל הגר"ד לאו לחזק את ידיהם של אלפי מתנדבי ועובדי מד"א • "קשה התקופה האחרונה לכולם ושבעתיים לכם, שאתם נושאים בעול הכבד והקשה של החולים"

כתבה מקודמת, ו' תשרי תשפ"א 24/09/2020 17:33

מכתב מרגש ניידת טיפול נמרץ. אילוסטרציה ניידת טיפול נמרץ. אילוסטרציה צילום: תיעוד מבצעי מד"א

במכתב מיוחד ששיגר הרה"ר לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א לאלפי עובדי ומתנדבי מד"א בכל רחבי הארץ, מבקש הרב הראשי לישראל לחזק את ידיהם שנושאים בעול בתקופה זו שרבה המלאה ורבו החולים בעקבות נגיף הקורונה.

בפתח מכתבו כותב הגר"ד לאו: "שנה לא קלה עברה על כולנו. העולם מתמודד עם דבר בלתי נראה שפוגע בכולם מבלי להבחין בין אחד למשנהו. הנגיף שינה אורחות חיינו ודברים שהיו עד כה מובנים מאליהם, הפכו להיות בלתי ניתנים להשגה. זו שעה של חשבון נפש. זה זמן לשים את הדגש על הדברים האמיתיים. למדנו גם שעל האדם להבין עד כמה ביכולתו להזיק לזולתו ולסביבתו, עליו לדעת שאין דבר שאין לו השפעה על הסביבה והאחריות המוטלת עליו היא גדולה".


בהמשך מכתבו כותב הרה"ר לישראל: "חיי הקהילה השתנו בעקבות כך, נמנעו פגישות בין הציבור, בבתי הכנסת נדם קול התפילה. סבים וסבתות נמצאים לבד ואין אפשרות אפילו לבקרם. חוסר אונים מוחלט שורה על העולם, האדם רואה את מגבלות כוחו והתלות הגדולה בידי שמים, המחויבות ההדדית בין כל יהודי ויהודי באשר הוא שם קיבלה משנה כח בתקופה זו. ואם כוחו של האדם לשלילה קל וחומר לטובה, כל אחד יכול להוסיף ולהשפיע לחיוב על זולתו ועל סביבתו".

"לימים אלו יש את הכוח ליצוק תכנים חדשים באורח החיים שלנו", מדגיש הגר"ד במכתבו. "ימים אלו כוללים את חודש אלול, הימים הנוראים – ראש השנה ויום הכיפורים. זה זמן שניתן להגיע בו להישגים רוחניים, לתקן את הצריך תיקון ולצאת מחוזקים להמשך השנה הבעל"ט, מהם נשאב את כוחות הנפש לשינוי. אין בידי אדם להוסיף שנים אל החיים, אבל בידו להוסיף חיים אל השנים".

בסיום מכתבו כותב הגר"ד לאו למתנדבי מד"א: "קשה התקופה האחרונה לכולם ושבעתיים לכם, שאתם נושאים בעול הכבד והקשה של החולים שנוספו בעת הזאת, עם שאר צוותי הרפואה, אתם ראויים לכל הכבוד ואני מחזק ידכם בפועלכם למען תושבי ישראל. אנו מתפללים שתחל שנה וברכותיה, אני שולח ברכתי לשנה טובה, שנת ברכה, שנת גזרות טובות הרווחה והצלחה, שנה שנראה רק טוב בכל מעשה ידינו, שנת קהלנו תושיע, שיכמרו רחמיו עלינו ועל העולם כולו והמגפה תעצר. בברכת כתיבה וחתימה טובה ובתפילה לשנת גאולה וישועה".

המכתב המלא • קרדיט: יח"צ

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;