1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ליצמן הצביע נגד; ב'דגל' ישנו את החוק

במהלך דיון מליאת הכנסת לשינוי חוק הקורונה שיגביל את ההפגנות והתפילות, הצהיר ליצמן כי יצביע נגד וכן עשה בפועל, כמו כמה ח"כים ב'כחול לבן'. ליצמן קרא במליאה: "שכולם יבואו לבית הכנסת ויצומו כפי שצריך"

ארי קלמן, ו' תשרי תשפ"א 24/09/2020 20:36

סאגת התפילות יעקב ליצמן נואם במליאה יעקב ליצמן נואם במליאה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את תיקון חוק הקורונה, לפיו, הממשלה תהיה רשאית לקבוע הגבלות על הפגנות ותפילות בתקופה של הכרזה על מצב חירום מיוחד. הצעת החוק אושרה ברוב של 36 תומכים מול 32 מתנגדים. חברי סיעת 'דגל התורה', חלק מחברי סיעת 'אגודת ישראל' נכחו אך הצביעו נגד.

השר לשעבר יעקב ליצמן, שהתפטר מתפקיד שר השיכון בעקבות הסגר, הודיע מעל דוכן המליאה: "אני אצביע נגד החוק שיגיע היום. הזהרתי שהולכים לסגור את בתי הכנסת בחגים והתפטרתי. את הסגר היה צריך לעשות כשהיו 2000 נדבקים. שכולם יבואו לבית הכנסת ויצומו כפי שצריך".

ב'דגל התורה' קיימו דיון ובסופו הוחלט להימנע בהצבעה וכן בדיון בוועדת החוקה יערכו שינויים בחוק כך שלא יוכלו להגביל מקומות תפילה במהלך ימי הסגר.

גם חלק מחברי הכנסת ב'כחול לבן' הצביעו נגד כאמור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ליצמן מתכונן להגשת כתבי האישום נגדו בקרוב, לכן הוא מנסה ליצור לעצמו תדמית של לוחם מלחמות היהדות החרדית בכדי שכך יזכרו אותו כשהוא יפרוש הביתה.  


 2. לפטור את מי שיש לו נוגדנים מכל ההגבלות  (ל”ת)

  משה מקריית בעלז

 3. ליצמן אחלה גבר......  

  משה

 4. מה עם פיקוח נפש  (ל”ת)


 5. אתה בעד סגר או נגד?  


 6. תכלס ליצמן צודק  


 7. אינני מבין אותו. מה עם הזהירות על שמירת הנפשות? הרי הצטופפות בתוך ביהכ"נ מעבר למותר, עלולה לגרום לתחלואה. אפשר להתפלל בחוץ, להקים סככות.  (ל”ת)

  ד.

;