1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

דרעי מאשים: "ההפגנה תביא לזינוק בתחלואה"

סוגיית ההפגנות מעסיקה חלק מחברי הממשלה שמנסים למצוא פתרון שיביא לאיסורן. השר דרעי תקף את המשתתפים. "ההפגנה כעת בבלפור כשהמדינה כולה בסגר, חסרת אחריות ותביא לעליית התחלואה" • דרעי קרא להתפלל מחוץ לבתי הכנסת ביום כיפור, על-אף שאלו יוותרו פתוחים - תחת מתווה - ביום הקדוש 

ארי קלמן, ח' תשרי תשפ"א 26/09/2020 21:03

קורא להתפלל בחוץ יו"ר ש"ס אריה דרעי יו"ר ש"ס אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש ש"ס השר אריה דרעי מאשים הערב (מוצאי שבת) את המפגינים שהגיעו לבלפור בכך שהם גורמים לעלייה בתחלואה. דרעי גם קורא להתפלל ביום הכיפורים מחוץ לבית הכנסת.

"ההפגנה כעת בבלפור כשהמדינה כולה בסגר, חסרת אחריות ותביא לעליית התחלואה", כתב דרעי בטוויטר. "כשהם נוהגים בחוסר אחריות, אנחנו נדרשים לאחריות גדולה יותר", הוסיף.

"ולכן" כותב שר הפנים, "אני קורא לכל הציבור הענק שצם ומתפלל ביום כיפור להקפיד על ההנחיות ולהתפלל בחוץ כפי שהורו רבני ישראל". דבריו של השר דרעי למרות שבאופן מעשי תותר התפילה בהחרגה רק ביום כיפור בבתי הכנסת על פי מתווה ראש השנה.

כזכור, לאורך הימים האחרונים העלו שרים בממשלה יחד עם השר דרעי דרישה לשווין: 'דין התפילות כדין ההפגנות'.

עד שעות קודם כניסת השבת ניסו לקדם חקיקה שתאסור על קיום הפגנות בתקופת הסגר. הכנסת התכנסה באופן חריג ביום שישי - אך ללא הצלחה להעביר חקיקה, לפיכך הליך החקיקה יושלם רק לאחר יום כיפור ובינתיים בממשלה מחפשים פתרון זמני לסוגיית ההפגנות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ובינתיים  

  רופא

  • ועדיין התחלואה החילונית בעליה למרות שהעליה החרדית בקושי משפיעה עליה (ל”ת)


 2. נפגש בבחירות. בדרך למעשיהו. שס = 5 מנדטים  (ל”ת)

  בעלזער

  • בעלזר ? 


 3. דרעי הגיע הזמן שתוריד פרופיל ותפסיק לחנך אותנו אם אתה בפאניקה ויש לך פחדים תתמודד אתם אבל אל תנסה להעביר אותם אלינו  (ל”ת)


 4. אבד האימון בדרעיהו הצבוע  

  אבד

 5. ז  


 6. לא הבנתי, מי זה דרעי, רב, ראש הגולה או רב הראשי? האם התייעץ עם איזה רב בכל מהלכיו?  (ל”ת)

  דוד יוסף

  • אמנון 


 7. מכלוף למה חזרת לשס. מה יצא לך מזה. ציערת מרן ע''ה פילגת הספרדים תראה איזה נאכס עכשו. לא חבל. כבוד כבוד. היית לומד תורה עם פנסיה שיש לך מקדש ש''ש מה יצא מהכנסת וכל הדרקיאדא? כלום  (ל”ת)


 8. איזה מן מנהיג ציבור שאפילו עשרת הדיברות לא חלות עליו.  (ל”ת)

  בעז

 9. התחלואה אצל החרדים שוברת שיאים, במציאות הם ממלאים מחלקות קורונה, טוב שיש להם את המפגינים שהם יכולים להסיט אליהם את האשמה. מעולם לא הייתם חזקים בעובדות. אפס תחלואה בהפגנות. מחלקות מלאות חרדים בבתי חולים. עובדה. אפס הנהגה חרדית בשעת משבר. עובדה.  (ל”ת)

  3000 שח קנייבסקי

 10. דרעי היקר  


 11. דרעי מדואג מההפגנות העלולות לערער את שלטון הדיקטטורה של ביבי עליו הוא נשען  (ל”ת)


 12. אריה המבוגר האחראי  

  יהודה

 13. אריה המבוגר האחראי  

  יהודה

;