1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

הרמטכ"ל החליט: עוצר יציאות לחייילים הלוחמים

עוצר יציאות למשך חודש ימים לחיילים הלוחמים ואלה שבהכשרות. כך החליט הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בצה"ל. "מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה״ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא"

אבי גדלוביץ', ט' תשרי תשפ"א 27/09/2020 15:35

התפרצות הקורונה בצה"ל חיילים. אילוסטרציה חיילים. אילוסטרציה צילום: pexels

בעקבות התפרצות הקורונה בצבא, הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי החליט היום (ראשון) על עוצר יציאות בצה"ל החל מיום שלישי הקרוב. העוצר יחול על המערך הלוחם ועל החיילים בהכשרות - עד חודש ימים.

החלטת הרמטכ"ל הגיעה בהתאם להערכת המצב המתמשכת בצה"ל ובתום הערכת מצב שהתקיימה במטה הכללי. בצה"ל מציינים, כי חריגות ספציפיות יאושרו בסמכות מפקד בדרגת אלוף בלבד.

בנוסף, הוחלט כי בבסיסים הפתוחים, יונחו המשרתים לעבוד במשמרות תוך שמירה על קפסולות, ללא קיום מפגש ביניהן.

"מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה״ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא", אמר הרמטכ״ל בסיכום הערכת המצב. לדבריו, שמירת כשירותו של צה״ל היא משימה עליונה, וכפועל יוצא מכך, המאבק במגיפת הקורונה בתוך צה״ל הינו משימה מרכזית. עלינו לפעול מידית ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה״ל פנימה"

"הדבר הכרחי משני היבטים", הסביר כוכבי, "שימור הכשירות של הצבא למשימותיו הביטחוניות, והיכולת להמשיך בסיוע הנרחב שהצבא מספק למרחב האזרחי. רק מאמץ משותף של המדינה, צה״ל והאזרחים יביא לצמצום התחלואה".

"חובה עלינו כצבא, מראשון החיילים ועד אחרון המפקדים, לשמש בימים אלה דוגמה, ולממש את יעודנו בעת הזאת, שמירה על ביטחון המדינה ושותפות מלאה במאבק בקורונה, תוך מתן סיוע נרחב וככל שידרש למדינת ישראל", הוסיף הרמטכ"ל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התעללות של החרדים והביביסטים בחיילים הקרביים. שמוסרים את הנפש כדי שחרדים יבלו עם בחורות בלובי של בתי מלון בירושלים.  (ל”ת)

    דתי לאומי

;