1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. משפחה

משחקים בהנאה: הקניה חווייתית לדרכי נתינה

ישנן דרכים רבות לשמח את הזולת ואופנים רבים לנתינה והענקה, בחיוך, במאור פנים, בעשייה, או במחווה כלשהי. באמצעות המשחק הבא תוכלו להקנות לילדיכם דרכים שונות לנתינה. נצלו את הזמן המשפחתי בסוכה כדי ללמד ולתרגל התנהגויות אלו, וזכרו לשבח ולתגמל את ילדיכם כשהם מפגינים ביטויים שונים של נתינה

חני לוין, י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 15:11

הזמן שלכם עם הילדים קובית משחק קובית משחק צילום: pixabay

ראש השנה בו המלכנו את ה' עלינו למלך חלף ועבר, וכך גם היום הקדוש, יום הכיפורים, ובעוד מספר ימים נחגוג את חג הסוכות. בחג הסוכות נצטווינו לשמוח, ורש"י מבאר כי חלק משמחת החג היא לשמח אחרים: "אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך".

משחק מהנה להקניה חוויתית של דרכים לנתינה

מהלך המשחק: המשתתפים יושבים במעגל, ובאמצע המעגל מונחות 2 קוביות.

על הפאות של הקובייה הראשונה יש כתוביות עם ציורים מתאימים: מחווה בידיים (המסמנת משהו נעים לזולת כמו שלום, תודה, לחיצת יד וכו'), מחווה בגוף (המסמנת משהו נעים לזולת כמו כיפוף הראש לשלום, קידה וכו'), הבעת פנים (המסמנת משהו נעים לזולת כמו חיוך, קריצה וכו') , מחמאה, ויתור תור, עזרה.

על הפאות של הקובייה השנייה יש כתוביות: ראשון מימין, שני מימין, שלישי מימין ,ראשון משמאל, שני משמאל, שלישי משמאל.

כל משתתף זורק בתורו את שתי הקוביות, ועליו לבצע את הפעולה שמופיעה על קובייה אחת עבור מי שיצא לו בקובייה השנייה, לדוגמה: לומר מחמאה למי שיושב ראשון מימינו.

מצורפים הקבצים: הדפיסו, גזרו, הדביקו  ושחקו בהנאה.

מאת: נחמי זקלס, מנתחת התנהגות ומחברת הספרים: "כפר הרגישים" ( בנושא וויסות חושי), "מה מצב הרוח שלי?" (בנושא רגשות) ו"מעבר לארון בעלית הגג" (בנושא שגרת הקורונה)

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;