1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

ח"כ אשר הודף את הטענות: "ההתפרצות אצל כולם"

בוועדת החוקה של הכנסת תקף יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר את הטענות על כך שהגל השני מתמקד בציבור החרדי בלבד. "עשרות רשויות צהובות הפכו אדומות תוך שבועיים שלושה ללא קשר לערבים או חרדים. אכיפה להמונים, למדינה שלמה, היא דבר קשה עד בלתי אפשרי, ולכן לא שייך שיעשו החרגות"

ארי קלמן, י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 18:43

צפו בוידאו אשר בוועדה אשר בוועדה צילום: דוברות הכנסת

יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת יעקב אשר הודף את הטענות על גל תחלואה שמתמקד בעיקר בציבור החרדי וטוען כי ההתפרצות שמביאה לגל שני חלה אצל כל האזרחים. ח"כ אשר תוקף את תוכנית הרמזור שאושרה בדיעבד.

בדיון בוועדת החוקה אמר חבר הכנסת יעקב אשר: "עשרות רשויות צהובות הפכו אדומות תוך שבועיים שלושה ללא קשר לערבים או חרדים. אכיפה להמונים, למדינה שלמה, היא דבר קשה עד בלתי אפשרי, ולכן לא שייך שיעשו החרגות. באכיפה להמונים לא צריך חיסון עדר אלא תופעת עדר. כל מי שהיה מורה בכיתה יודע שאי אפשר להגיד לילד אחד כן ולילד שני לא".

עוד אמר יו"ר ועדת חוקה כי "אנחנו בהתפשטות מחלה שמתעתעת בכל גדולי המלומדים בעולם. אני מתפלל לקדוש ברוך הוא, וחרדים ודתיים התפללו על שכניהם יהודים, ערבים, חילונים, ודתיים לאומיים, כולם, "מנע מגיפה מנחלתך", זה מה שעומד לנגד עינינו. אין לנו ברירה, בואו נעבור את הניתוח הזה מהר ונכון ככל האפשר ונוכל לומר שידנו לא תשפוך את הדם הזה".

עוד אמר חבר הכנסת אשר, "ההתפרצות חלה אצל כולם, אי אפשר לסגור עיר אחת ובעיר השנייה סוגרים רחובות שאפשר לעמוד עם רגל אחת בסגר ורגל שנייה חופשיה". על תוכנית הרמזור של הפרויקטור אמר אשר, "הרמזור לא היה תרופה לכלום, הייתי בעד הרמזור באופן עקרוני, אנחנו בעד פתרון המוני".

בהמשך התייחס ח"כ אשר לנושא הבריאותי: "הבטחתי בוועדה כמה פעמים שלא אתן מנוח לנושאים בריאותיים ולנושאים של אנשים עם מוגבלות, הבטחנו וקיימנו, הדברים הללו תוקנו וגם בהמשך נעמוד על כך בתקנות. כשהייתי ראש עיר בבני ברק ידעו שהמשוגע'ס של ראש העיר זה לדאוג לענייני רווחה ולאנשים עם מוגבלויות, ואני אמשיך כך".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על מי הוא עובד יש נתונים והם מצביעים על תחלואה עצומה בריכוזים חרדים  (ל”ת)

  חרדי

 2. איזה שטויות. מה זה הדוגמה מהכיתה?? מה אנחנו ילדים?? כשצריך סתימה בשן עושים הרדמה מלאה?? עושים מה שצריך נקודתית ובמיוחד כדי ששמעון יוכל לפרנס את יהודה  (ל”ת)


 3. בגלל הגישה הזאת בחורי ישיבה נדבקים ואז חוזרים הביתה ומדביקים את ההורים  

  ונשמרתם

 4. על מי הם עובדים?  


 5. חרדי ירושלמי  


;