1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

פרסום ראשון: מדוע דחה ראש הישיבה שיחה טלפונית עם נתניהו

שיחה בין ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו בערב יום כיפור נמנעה ברגע האחרון. 'בחדרי חרדים' חושף את מאחורי הקלעים והוראת ראש הישיבה בנוגע לדברים שהועברו מח"כ יעקב אשר וההוראה שניתנה לפני כניסת יום כיפור למבוגרים • פרסום ראשון

ארי קלמן, י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 19:12

המסרים לא יעברו כראוי ראה"י הגרי"ג אדלשטיין/ראה"מ נתניהו ראה"י הגרי"ג אדלשטיין/ראה"מ נתניהו צילום: אהרן קרון, פלאש 90/לע"מ

בשבוע שעבר ניהלו בכנסת ובממשלה דיונים סביב הגבלת ההפגנות, כשבמהלך דיוני הממשלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו בגיבוי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי הבהירו כי בהחלטות יחול דין התפילות כדין ההפגנות, בתום מרתון דיונים הגיעו להבנה על מתווה מוסכם.

קדמו לכך הסכמות גם בין הרבנים הראשיים לישראל ודמויות תורניות לצד ראש ישיבות ורבנים נוספים, במסגרת אותם דיונים פעל ראש הממשלה לשכנע רבנים לצאת בקריאה למתפללים לסגור את בתי הכנסת ולעבור להתפלל במרחב הפתוח.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי במסגרת השיחות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו קודם החלטת הממשלה, הוא ביקש לשוחח טלפונית גם עם נשיא מועצת גדולי התורה הליטאית ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, כדי להסביר לו את המצוקה הבריאותית ולבקש מראש הישיבה לקרוא לציבור להתפלל בשטח הפתוח.

אלא, שראש הישיבה שקיבל את הדרישה הודיע כי הוא מסרב לשיחה מחשש שבשיחת טלפון המסרים לא יעברו כראוי אחד לשני. ל'בחדרי חרדים' נודע כי הגרי"ג ביקש כי המסרים יעברו אליו בדרך אחרת והוא יעביר את תשובתו.

ראש הישיבה קיבל את המסרים מראש הממשלה דרך יו"ר ועדת החוקה חבר הכנסת יעקב אשר שהחזיר את תשובת ראש הישיבה לראש הממשלה, שביקש להבהיר כי הוא מוכן לברך את ראש הממשלה בשיחה בטלפון, אך לא לדון בנושאים מהותיים דרך הטלפון שאז יהיה קיים חשש לאי הבנות.

כזכור, בעקבות כך ערב החג פרסם ראש הישיבה קריאה לאנשים מבוגרים שלא לצאת לבתי הכנסת ולשמור על ההנחיות, וכן עודד תפילות באוויר הפתוח גם ביום כיפור. ראש הישיבה עצמו נזהר ונשמר והתפלל בקפסולה מיוחדת בישיבת פוניבז'. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יפה. רק ככה. מאן מלכי? רבנן  (ל”ת)


  • עוד מפגר חרדי ויעקב אשר בהמה. בהצלחה בהרס המדינה, פסיכים. (ל”ת)

   דכגדג

 2. בן אדם חכם וגאון !!  (ל”ת)

  חכם

  • בהמה!!!!!!!! דבר בכבוד!!!!!!!!! אוי לאוזנים שכך שומעות ואוי לאתר שמביא את החוצפה ההזויה הזאת בוש והכלמו!!!!!!!!!!!!! (ל”ת)


 3. חכמת התורה  


 4. איזה אי הבנות יכולות להיות בטלפון?  


  • חוצפן 

   ליטאי

  • שאל את רב! הוא גאון בחסד!!!  

   לא מתחכם

  • למה צריך מתווך??? 


 5. לא הבנתי את עומק העניין ממש נשגב מבינת אנוש  (ל”ת)


 6. הרבה גדו"י  


 7. עם הגיל.. והירידה בשמיעה..  (ל”ת)

  שיר

 8. כמה הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו  

  https://v871.com/

;