1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

המגיפה החדשה שגרמה לסגר בסין: המומחה מסביר

הדיווח אודות מגיפה חדשה וקטלנית שהתפרצה בסין גרם ללא מעט בהלה • עקב כך פנינו ליועץ הרפואי בשביל להבין כמה באמת צריך להיות מודאגים ממנה ועד כמה היא עלולה להגיע אלינו

קובי בורנשטיין, י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 22:22

"תמותה גבוהה מאוד" וירוס - אילוסטרציה וירוס - אילוסטרציה צילום: pixabay

הרשויות במחוז מנגהיי שבפרובינציית יונאן שבדרום מערב סין הכריזו על סגר וצעדי חירום רפואיים בעקבות מגיפה קטלנית בשם 'דבר המפשעות' שהחלה להתפשט במחוז.

כפי שפורסם מוקדם יותר היום (שלישי) ב'בחדרי חרדים', הסגר מגיע לאחר שילד בן שלוש מהמחוז נדבק במחלה. כלי התקשורת בסין דיווחו כי הילד אובחן כחולה במחלה, סובל מתסמינים קלים בלבד, וקיבל טיפול מתאים שמנע את הופעת התסמינים החמורים של המחלה הכוללים גושים בבתי השחי והמפשעות, קשיי נשימה ודימום. 

הפרסום כאן אצלנו באתר ובשאר כלי התקשורת עורר בהלה רבה, ועל כן פנינו לברר עוד יותר על המגיפה, היועץ הרפואי הרב יוסי ערבליך, יו"ר ארגון 'למענכם' סיפר לשאלת 'בחדרי', כי בעקבות הפרסום התקבלו אצלו היום בארגון עשרות טלפונים מאנשים מודאגים.

לדבריו, "מחלת ה'דבר' הייתה פעם נפוצה, בייחוד במדינות עולם שלישי ובאזורים נמוכים סוציואקונומית שבהם יש הגיינה ציבורית נמוכה, לכלוך ברחובות ועל כן ריבוי חולדות. המחלה מועברת על ידי עקיצות פרעוש החי בפרוות החולדות והמכילות את חיידק הדבר. המחלה נשאה עמה, עד המצאת האנטיביוטיקה, תמותה גבוהה מאוד".

אולם, לדבריו "האנטיביוטיקה מרפאת את כל החולים, בייחוד אם הטיפול ניתן במהלך 24 השעות הראשונות. כיום, יש עדיין התפרצויות מבודדות בעולם, אפילו בארצות הברית, בייחוד באזורים בהם חיים מכרסמים בטבע, כגון סנאים, אבל כאמור ההתפרצויות מוגבלות ומטופלות יחסית בקלות על ידי אנטיביוטיקה".

נציין, כי אכן מומחים שהביאה ממשלת סין מעריכים שתחילתה של ההתפרצות מאכילת בשר ציד לא מבושל, שכן הדבר מתקיים בחיות בר באזורים נידחים. מספר פגרי חולדות שנמצאו בנקודות שונות במדינה מעלות את החשש כי הן אלו שמעבירות את המחלה וכי המדינה עומדת בפני התפרצות חסרת תקדים של המחלה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. באמת לא מצאתם אף רופא אמיתי או  


  2. יהודים יקרים צריך להתעורר  


;